Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

donGURALesko - 20 feat. Timothy Snyder, THE RETURNERS | LATAJĄCE RYBY

Dodano: 2019-05-18

Wyświetleń: 1336090

Czas trwania: 03:52

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału donGURALesko - 20 feat. Timothy Snyder, THE RETURNERS | LATAJĄCE RYBY


         Zamów album LATAJĄCE RYBY na http://donguralesko.pl/latajaceryby

Słuchaj utworu "20" w serwisach streamingowych - 
http://donguralesko.pl/20

Więcej teledysków: https://www.youtube.com/watch?v=5-Pyr_Xg91U&list=PLQ1rp4QPe5eZ5Od6VWbAQtrGhSDA3ftNJ

ANI SŁOWA BEZ NAS! Utwór, teledysk, koncert, audiobook – wszystko na podstawie książki „O tyranii. Dwadzieścia lekcji z XX wieku”. Raper donGURALesko i profesor Timothy Snyder mówią wspólnym głosem: „nie bądź posłuszny z góry”, „nie becz tak, jak inne owce”, „bierz świat w swoje ręce” i przypominają o konieczności udziału w absolutnie każdych wyborach. 

donGURALesko rapuje 20 lekcji Snydera – UTWÓR „20” powstał na podstawie książki, w której historyk charakteryzuje początki ustrojów totalitarnych, ich genezę i towarzyszące im nastroje społeczne. Towarzyszy mu teledysk, w którym – obok donGURALesko – występuje również profesor Snyder. Utwór znajdzie się na najnowszej płycie rapera „Latające ryby”.

Tekst utworu: https://genius.com/Donguralesko-20-lyrics

Latające Ryby to 10 studyjny, solowy album donGURALesko. Po gorąco przyjętym, zwariowanym mixtapie “MIŁOŚĆ, SZMARAGD i KROKODYL” nadeszła pora nieco poważniejsze treści. Realizm magiczny miesza się z socjologią, sen z jawą, a nauka z metafizyką. Za produkcję muzyki odpowiada czołówka polskich producentów: White House, The Returners, Ceha/CCT oraz reprezentanci nowej szkoły: Tailor Cut, KillyrGod oraz James Wantana. Album jest swoistą kontynuacją myśli z poprzednich albumów Magnum Ignotum: Preludium oraz Dom Otwartych Drzwi, zamykając tym samym pewien etap w twórczości DGE. 

Autorką projektu okładki albumu "LATAJĄCE RYBY" jest Marta Ludwiszewska (www.martiszu.com), artystkę wizualną, graficzkę, ilustratorkę, związaną z Pracownią N22, pomysłodawczynię Pogotowia Graficznego, oraz współorganizatorkę cyklicznych warszawskich imprez Full Moon Party.

Na www.donguralesko.pl można zamówić album w jednym z preorderowych pakietów. Od wersji limitowanej płyty, przez wydanie z okładkową koszulką, po ściśle limitowany pakiet (wyprzedany) z numerowanym, podpisanym, autorskim printem okładkowej grafiki. Dostępny jest też szereg pakietów limitowanej wersji płyty oraz innych albumów donGURALesko, w tym pakiet z wszystkim albumami DGE. Wszystkie pakiety preorderowe są poszerzone o drugi krążek z instumentalami z płyty. Do każdego zamówienia powyżej 150 PLN dołączamy SHPADY PINS.

Zamów album już teraz na http://donguralesko.pl/latajaceryby

Autor tekstu: Piotr "donGURALesko" Górny
Autor muzyki: Michał "Chwiał" Chwiałkowski, "Michał "Little" Harmaciński
ISRC: PLH511200654
Video: makemake, Fundacja Malta, Bękarty

https://www.instagram.com/anislowabeznas

https://www.facebook.com/djdziadzior
https://www.instagram.com/djdziadzior

https://www.facebook.com/thereturnershiphop/
https://www.instagram.com/returnersi

https://www.facebook.com/maltafestivalpoznan
https://www.instagram.com/maltafestivalpoznan/

https://www.facebook.com/makemake6000/
https://www.instagram.com/makemake6000

INFO KONCERTOWE: 
mail: [email protected]
tel: 692455290        

Komentarze


Karol T
Szczególnie szanuj innych...
Patryk Giers
dlaczego zyjemy w czasach gdzie jakis spierdolony Malik Montana robi 40 mln wyswietlen pod jakims gownianym `kawałkiem` a prawdziwy rap ledwo 1,3mln ...ja pierdole.
Kamil Guz
Ale jest przekaz na każdej z lekcji
PapaJoint TV
zaimponowal mi gural tym kawalkiem ✌️✌️
Kwestia Czasu
Co za rozpierdol!!! ;))))
NarodowoSocjalny
Hahahaha typ wyprany przez wyborcza mówi o systemie. Ja pierdole i pomyśleć, że jakieś dzieciaki słuchają tego gówna.Grabarz konstytucji Hahahaha Hahahaha
oliwier pełka
Aż musiałem tu przyjśc po tych pierdolonych wyborach
Carmen Karamba
mistrzostwo świata! dziadzior rządzisz!
Paweł Gwizdek
Gural zakładaj partię bo nie ma na kogo głosować
Qzyn raV
Miej na oku tych, co chcą przejąć wszystko wokół - Broń niezależnych instytucjiStrzeż się państwa jednopartyjnego... Partia wolą ludu? Przecież to już ku*wa było, wiadomo jak się skończyło...To policzek jest dla twoich przodków - zło podnosi głowę, musisz zdusisz je w zarodku.Patrz na ręce służbom rewolucji i grabarzom Konstytucji.Kochaj swój kraj, kochaj ludzi... Niech nie zwiedzie Cię nienawiść.I nie daj sobie wmówić, że jakiś gej jest zagrożeniem dla Ciebie i twojej rodziny, a jakiś facet w sukience obwieszony złotem prezentuje Ci boską obiektywną mądrość i prawdę.