Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

IPNtv: Wywalczona. Niepodległa. Polska. (spot)

Dodano: 2017-11-11

Wyświetleń: 227945

Czas trwania: 31 sek

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału IPNtv: Wywalczona. Niepodległa. Polska. (spot)


         Nie było jej. A jest. Polska! Akcja społeczna IPN, którą włączamy się w przygotowania do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. 


#Mojaniepodległa #Niepodległa #PL1918 #11listopada #Niepodległość #Polska #Poland #Niezwyciezeni #TheUnconquered        

Komentarze


Roksana Kaczmarek-Cichosz
Oby jak najwięcej takich filmów...Niech jeszcze tylko nauczyciele historii z nich korzystają, to dzieciaki będą wiedziały... skąd... kiedy ... dlaczego....
Jacek K.
Ojczyzno moja, ponad tonią żurawi zwątpień krzyk jesieni. Do starych gniazd dostępu bronią trzcin szable. Aż się los odmieni. I znowu polski rycerz dumnie podejmie złotą rękawicę. Widziałem ją w blaszanej trumnie, gdzie wróg rozbitą miał przyłbicęJedna jest Polska, jak Bóg jeden w niebie, Wszystkie me siły jej składam w ofierze Na całe życie, które wziąłem z Ciebie, Cały do Ciebie, Ojczyzno, należę. Twych wielkich mężów przykład doskonały, Twych bohaterów wielbię święte kości, Wierzę w Twą przyszłość pełną wielkiej chwały, Potęgi, dobra i sprawiedliwości. Wiem, że nie ucisk i chciwe podboje, Lecz wolność ludów szła pod Twoim znakiem, Ze nie ma dziejów piękniejszych niż Twoje I większej chluby niźli być Polakiem. Jestem jak żołnierz na wszystko gotowy I jak w Ojczyźnie, tak i w obcym kraju Czuwam i strzegę skarbu polskiej mowy, Polskiego ducha, polskiego zwyczaju. Z narodem polskim na zawsze związany O każdej chwili to samo z nim czuję, Do wspólnej wielkiej przyszłości wezwany Wszystkim Polakom braterstwo ślubuję.
Ewelina Bak
Będzie coś o Stefanie Wyszyńskim?
LockBard
Te animacje mają klimat.
Margot90 W
Bez Konfederacji Barskiej (polscy wieszcze narodowi się nią inspirowali,był to pierwszy zryw narodowy,który zapoczątkował inne),bez Powstania Styczniowego,a później bez Powstania Warszawskiego nie było by wolnej Polski,ponieważ krew męczenników,pozornie zwyciężonych, rodzi życie. Zwycięstwo powstania nie ma miejsca tylko wtedy kiedy wygrywa się militarnie,politycznie czy materialnie.
Artur Ceberek
Gdzie Dmowski i inni w spocie ? Udział jego i innych był nieoceniony w urzeczywistnienie marzeń o Niepodległej .
SzymonovskY
Dla mnie wzorem nie jest Piłsudzki socjalista i ateista, który nawrócił się przed śmiercią tylko Roman Dmowski wielki patriota i katolik wielki wróg masonów
Ewelina Bak
POLSKA naajlepszym narodem !!!!!!!!!!✌✌✌✌
YulianXD
no kurde, czemu takie krótkie a dobre? :C
maciej199726
Co tam robi Piłsudski? Przecież były inne postacie, które w większym stopniu przyczyniły się do odzyskania niepodległości.