Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Komentarz Tygodnia: Pomnik katyński – sztuka nikomu się nie kłania

Dodano: 2019-02-05

Wyświetleń: 82327

Czas trwania: 19:45

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Komentarz Tygodnia: Pomnik katyński – sztuka nikomu się nie kłania


         Subskrybuj Komentarze Tygodnia ► http://bit.ly/2hpaHeW
Książka "Szlag trafił!" ► http://gadowskiksiegarnia.pl

Rozmowa z rzeźbiarzem Andrzejem Pityńskim, jednym z najbardziej znanych w świecie polskich artystów. O tym co dla niego znaczy sztuka, o przeszłości, o patriotyzmie, o perypetiach związanych z jego dziełami w Ameryce i w Polsce.
_

"Święci z Doliny Niniwy" to opowieść o tym jak nie utracić nadziei i wiary mimo doświadczenia piekła na ziemi. Wesprzyj produkcję filmu o chrześcijanach na Bliskim Wschodzie:

► http://www.gadowskiwitold.pl/wsparcie.html
__

http://gadowskiwitold.pl/
wyspa prawdziwej wolności        

Komentarze


Barbara Kaminska
Wspanialy wywiad!!! Czas pokaze, ze tylko SZTUKA i PRAWDA pozostaja.
dywizjon 303 landa
Wstyd!Pomnik Światowida bożka i bałwana...Daleko panu do prawdziwej tradycji!Gdyby nie wiara w prawdziwego Pana Boga,poświęcenie naszych ojców i dziadów nie odnosiłby się pan do orła w koronie tylko do wrony na żółto-czerwono-czarnym tle.Z całą sympatią proszę o odrobienie zaległości z dziedziny historii a reszta sama przyjdzie!
larwa85
Ma Chrześcijańskie podejście: pomnik Światowida i zaprzeczanie słowom Jezusa. Ciekawy człowiek, ale nie jest dla mnie autorytetem :-)
Jacek Pyza
Drogi Panie Witoldzie, bardzo cenię Pana działalność publicystyczną, słucham wszystkie Pana komentarze. Niestety kiedy dotyka Pan obszarów sztuki i kultury, straszne bzdury Pan plecie i wykazuje całkowitą niewiedzę i ignorancję na temat każdej sztuki po-akademickiej i nie-patriotycznej. Po prostu nie ma Pan talentu i serca do tych dziedzin. Dla Pana największy polski rzeźbiarz to tenże MISTRZ KICZU, a największy polski malarz (którego ja też, a jakże, bardzo lubię) to pół-Czech, ćwierć-Niemiec i ćwierć-Polak - Jan Matejko. Pozdrawiam serdecznie, z poważaniem Jacek Pyza (Londyn/Lublin).
Maria
Artysta.
Beata Krawczyk
Mehr anzeigen slupy zdrada polski
Anna Grzegorz
Przykro to pisać, ale Andrzej Pityński to kiepski rzeźbiarz, którego jedyne realizacje powstały dzięki Polonii. Zresztą można samodzielnie to ocenić. A pomnik Rzezi Wołyńskiej to twór sadystyczny, który nie powinien stanąć w miejscu publicznym, dostępnym też dla dzieci. https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Pity%C5%84ski
MrRedStream
Jaki wspaniały człowiek, wspaniały patriota. Jaka niewyobrażalna szkoda, że nie ma w Polsce godnego miejsca dla jego dzieł!!
Andrzej Michalik
Niesamowita postawa I podejscie do zycia. Jestem pod wrazeniem Pana Pitynskiego. Wspanialy czlowiek a prawda sama sie obroni. Dziekuje
Jonasz Rosa
Pięknie