Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Samolot zniknął i wylądował 37 lat później

Dodano: 2019-07-06

Wyświetleń: 2926286

Czas trwania: 09:43

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Samolot zniknął i wylądował 37 lat później


         Co byście zrobili, gdybyście pojechali na wakacje do innego miasta i nagle znaleźli się w zupełnie innym państwie? Większość z nas byłaby zdezorientowana. Ale nawet najbardziej lekkomyślni poszukiwacze przygód nieco by się zdziwili, gdyby okazało się, że lecieli przez prawie pół wieku.

2 lipca 1955 roku odbył się lot nr 914 linii lotniczych Pan American z Nowego Jorku do Miami na Florydzie. Był piękny, słoneczny dzień, a 57 pasażerów na pokładzie samolotu nie mogło doczekać się, żeby zobaczyć ciepłe plaże i palmy na Florydzie. Maszyna wystartowała bez problemów, ale 3 godziny później, kiedy miała wylądować na lotnisku docelowym, okazało się, że nigdzie jej nie było. Kiedy kontrola ruchu lotniczego skontaktowała się z wieżą w Nowym Jorku, otrzymała konsternującą odpowiedź: lot 914 właśnie zniknął z radarów gdzieś w powietrzu.

 
 

CZAS:

Czy była to katastrofa lotnicza? 0:43

37 lat później... 2:31

Co to za stary samolot?! 3:01

„Gdzie jesteśmy?” 3:56

Samolot ponownie znika 5:16

Czy to tylko miejska legenda? 6:56

Jedyny przedmiot pozostawiony po tym dziwnym spotkaniu 8:22

 

#tajemnica #samoloty #jasnastrona

 

Muzyka: Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/

 

STRESZCZENIE:

- 2 lipca 1955 roku odbył się lot nr 914 linii lotniczych Pan American z Nowego Jorku do Miami na Florydzie. Był piękny, słoneczny dzień, a 57 pasażerów na pokładzie samolotu nie mogło doczekać się, żeby zobaczyć ciepłe plaże i palmy na Florydzie.

- Wszystko wskazywało na to, że samolot zaginął. Oprócz tego, że zniknął z radarów, kontrola lotów nie mogła skontaktować się z pilotami przez radio. 

- W końcu, chociaż sprawy nigdy nie rozwiązano, oficjalnie ogłoszono, że samolot się rozbił, odbierając życie wszystkim na pokładzie. 

- Zmiana scenerii. Mamy teraz 9 września 1992 roku i znajdujemy się w Caracas w Wenezueli. Dla kontrolera ruchu lotniczego z lotniska w Caracas, Juana de la Corte był to zwyczajny dzień.

- Na radarze nagle pojawiła się nowa kropka. Wyglądało to tak, jakby samolot pojawił się znikąd albo jakby ukrywał się przed radarem i nagle zdecydował się ujawnić 

- W mniej niż 10 minut winowajca pojawił się w zasięgu wzroku. Dla ekipy kontroli lotów wyglądał na początku jak normalny samolot. Ale kiedy się zbliżył, zauważyli, że w rzeczywistości był to bardzo stary samolot pasażerski 

- Największe zdziwienie pojawiło się, kiedy piloci tajemniczego samolotu skontaktowali się z wieżą i zapytali po angielsku „Gdzie jesteśmy?” 

- Pilot powiedział, że lot miał zakończyć się na lotnisku w Miami o 9:55, 2 lipca 1955 roku. I teraz w wieży nastała cisza. 

- Natychmiast wezwano jednostki naziemne, żeby dopilnowały samolotu i pasażerów. Samolot wylądował bez problemów. Kiedy największy stres zniknął, Juan w końcu postanowił zapytać o coś, co go niepokoiło. „Czy wiecie, że dziś jest 21 maja 1992 roku?”

- Juan usłyszał, jak kapitan panikuje, mówiąc: „Nie! Nie zbliżaj się! Odlatujemy!” I tak właśnie zrobił. Uruchomił silniki i nie czekając na pozwolenie na lot, wyjechał na pas startowy.

- Trzeba przyznać, że mamy do czynienia ze sporem na temat wiarygodności tego wydarzenia. W 1985 roku tabloid Weekly World News jako pierwszy opisał tę historię.

- Legendę opowiada się jednak dalej i wiele źródeł podaje ją na swój sposób. Niektórzy nawet zabrnęli tak daleko, że twierdzą, iż pasażerowie samolotu w końcu wrócili do swoich domów

- Jedną rzeczą, która ciągle pojawia się w internecie i wzbudza zainteresowanie entuzjastów zjawisk paranormalnych, jest kieszonkowy kalendarzyk, który w jakiś sposób znalazł się na pasie startowym lotniska w Caracas kiedy słynny samolot wzbił się w powietrze.

 
Muzyka: Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/

Użyte materiały (zdjęcia, filmy i inne) pochodzą z:
https://www.depositphotos.com
https://www.shutterstock.com
https://www.eastnews.ru
______
Subskrybuj Jasną Stronę 
https://bit.ly/2n9VrJj

______
Zasubskrybuj nasze kanały:

5-minutowe Sztuczki 
https://bit.ly/2J4IN8l
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIEWCZYN 
https://bit.ly/2txVU7w
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIECI 
https://bit.ly/2F40z7V
PRAWDZIWE HISTORIE 
https://bit.ly/2J3Cdis        

Komentarze


olek games
Nie wiem co mam powiedzieć
Szymon Janiszewski
0.28 sekunda jak ktoś zna ospanno tego youtubera on jak nagrywa jakieś strzelaninki w gta online to włącza tą piosenkę.
Antoni Stefanowicz
Bajka dla niegrzecznych dzieci.
Michał nie. isfar
Leci un sub za takie pierdolenie!
Ela Bednarczyk
Żałosne takie fake newsy
Sebastian Mroczek
Ale bzdury🤣😂Nie cpaj wiecej jak nagrywasz takie filmy
Lampx Youtube
Bujda pżeciesz by paliwa nie starczyło i jedzenia?!
Martyna Karcz
Idioci... on wylądował na Kubie, żeby zobaczyć Michael Jacksona, i Elvisa Presleya. Potem wrócili...
Gacha girl BSP
Jak powiedział coś tu śmierdzi to akurat mój pies prychnął xD
kamil25101
To nie jest prawda. Lot o takim numerze w Pan-am nie istniał.