Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Samolot zniknął i wylądował 37 lat później

Dodano: 2019-07-06

Wyświetleń: 2383380

Czas trwania: 09:43

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Samolot zniknął i wylądował 37 lat później


         Co byście zrobili, gdybyście pojechali na wakacje do innego miasta i nagle znaleźli się w zupełnie innym państwie? Większość z nas byłaby zdezorientowana. Ale nawet najbardziej lekkomyślni poszukiwacze przygód nieco by się zdziwili, gdyby okazało się, że lecieli przez prawie pół wieku.

2 lipca 1955 roku odbył się lot nr 914 linii lotniczych Pan American z Nowego Jorku do Miami na Florydzie. Był piękny, słoneczny dzień, a 57 pasażerów na pokładzie samolotu nie mogło doczekać się, żeby zobaczyć ciepłe plaże i palmy na Florydzie. Maszyna wystartowała bez problemów, ale 3 godziny później, kiedy miała wylądować na lotnisku docelowym, okazało się, że nigdzie jej nie było. Kiedy kontrola ruchu lotniczego skontaktowała się z wieżą w Nowym Jorku, otrzymała konsternującą odpowiedź: lot 914 właśnie zniknął z radarów gdzieś w powietrzu.

 
 

CZAS:

Czy była to katastrofa lotnicza? 0:43

37 lat później... 2:31

Co to za stary samolot?! 3:01

„Gdzie jesteśmy?” 3:56

Samolot ponownie znika 5:16

Czy to tylko miejska legenda? 6:56

Jedyny przedmiot pozostawiony po tym dziwnym spotkaniu 8:22

 

#tajemnica #samoloty #jasnastrona

 

Muzyka: Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/

 

STRESZCZENIE:

- 2 lipca 1955 roku odbył się lot nr 914 linii lotniczych Pan American z Nowego Jorku do Miami na Florydzie. Był piękny, słoneczny dzień, a 57 pasażerów na pokładzie samolotu nie mogło doczekać się, żeby zobaczyć ciepłe plaże i palmy na Florydzie.

- Wszystko wskazywało na to, że samolot zaginął. Oprócz tego, że zniknął z radarów, kontrola lotów nie mogła skontaktować się z pilotami przez radio. 

- W końcu, chociaż sprawy nigdy nie rozwiązano, oficjalnie ogłoszono, że samolot się rozbił, odbierając życie wszystkim na pokładzie. 

- Zmiana scenerii. Mamy teraz 9 września 1992 roku i znajdujemy się w Caracas w Wenezueli. Dla kontrolera ruchu lotniczego z lotniska w Caracas, Juana de la Corte był to zwyczajny dzień.

- Na radarze nagle pojawiła się nowa kropka. Wyglądało to tak, jakby samolot pojawił się znikąd albo jakby ukrywał się przed radarem i nagle zdecydował się ujawnić 

- W mniej niż 10 minut winowajca pojawił się w zasięgu wzroku. Dla ekipy kontroli lotów wyglądał na początku jak normalny samolot. Ale kiedy się zbliżył, zauważyli, że w rzeczywistości był to bardzo stary samolot pasażerski 

- Największe zdziwienie pojawiło się, kiedy piloci tajemniczego samolotu skontaktowali się z wieżą i zapytali po angielsku „Gdzie jesteśmy?” 

- Pilot powiedział, że lot miał zakończyć się na lotnisku w Miami o 9:55, 2 lipca 1955 roku. I teraz w wieży nastała cisza. 

- Natychmiast wezwano jednostki naziemne, żeby dopilnowały samolotu i pasażerów. Samolot wylądował bez problemów. Kiedy największy stres zniknął, Juan w końcu postanowił zapytać o coś, co go niepokoiło. „Czy wiecie, że dziś jest 21 maja 1992 roku?”

- Juan usłyszał, jak kapitan panikuje, mówiąc: „Nie! Nie zbliżaj się! Odlatujemy!” I tak właśnie zrobił. Uruchomił silniki i nie czekając na pozwolenie na lot, wyjechał na pas startowy.

- Trzeba przyznać, że mamy do czynienia ze sporem na temat wiarygodności tego wydarzenia. W 1985 roku tabloid Weekly World News jako pierwszy opisał tę historię.

- Legendę opowiada się jednak dalej i wiele źródeł podaje ją na swój sposób. Niektórzy nawet zabrnęli tak daleko, że twierdzą, iż pasażerowie samolotu w końcu wrócili do swoich domów

- Jedną rzeczą, która ciągle pojawia się w internecie i wzbudza zainteresowanie entuzjastów zjawisk paranormalnych, jest kieszonkowy kalendarzyk, który w jakiś sposób znalazł się na pasie startowym lotniska w Caracas kiedy słynny samolot wzbił się w powietrze.

 

******
Zasubskrybuj nasze kanały:

5-minutowe Sztuczki 
https://bit.ly/2J4IN8l
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIEWCZYN 
https://bit.ly/2txVU7w
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIECI 
https://bit.ly/2F40z7V
PRAWDZIWE HISTORIE 
https://bit.ly/2J3Cdis        

Komentarze


M Karpiński
Co za kurwa badziewie.
Ziemniaczek
Następny film: Ta magiczna podłoga na skrzyżowaniu Czerniakowskiej i Gagarina daje ludziom magiczne moce
Scorpion
Haha nie róbcie ludzi w idiotów bo to jest nie możliwe z tego powodu ze paliwa by nie starczyło oraz jedzenie hahaha
Bogdan Pawłowski
Prawie 8 tys. łapek w dół... Czyli kanał niewiarygodny... Opuszczam . Nie zamierzam oglądać głupot .
Darek Komar
Oni nie lecieli 37 lat, tylko ich samolot wpadł w tunel czasoprzestrzeni i zostali przeniesieni w czasie rzeczywistym!.. Tak jak w wehikule czasu!.. A może w końcu "naukowcy" dojdą do tego, że czarna dziura to nic innego jak taki tunel, który z jednej strony wszystko wciąga a z drugiej strony tego obiektu jest jej wylot, z którego wszystko co było wciągnięte po nadaniu olbrzymiego przyspieszenia jest wyrzucone w przestrzeń kosmiczną!!.. Z jednej strony jest czarna dziura a z drugiej strony biała dziura!.. Działa to jak strumienica gazów!!. To oczywiście jest tylko taka moja teoria, być może się mylę..
Rafał
a świstak gdzie był w tym czasie?????????
Wojciech Bonik
Moim zdaniem to był zagubiony transformerKiedyś widziałem samochód z logo transformatorów dokładnie w takim miejscu jak na filmie
Kolorowa Karolina
https://youtu.be/AKVqHnbi1zsPolecam obejrzec:
Neflix
Bardzo możliwe jest ro że zatankowali 1955 r i wystarczyło im paliwa na kolejne 37 lat tyle ile ma moja mama
krzysiu karwasz
jak ten lot 914 nigdy nie istniał