Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Czas jazdy, czas pracy - przepisy

Dodano: 2013-07-17

Wyświetleń: 267384

Czas trwania: 25:17

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Czas jazdy, czas pracy - przepisy


         Rzućcie na to okiem. Dla zainteresowanych prawną stroną zawodu kierowcy.


Życie w Islandii:
https://www.youtube.com/user/lovisa13

Wędkarstwo Irlandia:
https://www.youtube.com/channel/UCDpc1ZHcs0VWIMfQGK-qnAQ

Trucker:
https://www.youtube.com/user/Sedith0707

Wędkarstwo USA:
https://www.youtube.com/user/zaborek100

Wędkarstwo Polska:
https://www.youtube.com/user/mmarfish

Audiobooki, słuchowiska:
https://www.youtube.com/channel/UCZeP6A9MArPkBmEm9MKMO-w        

Komentarze


Leszek Snajper
2019 bez zmiany 2 tygodnie 90 godzin,
Adrian Fireblade
Dziękuję bardzo mi pomogłeś z czasem pracy
jaro g
Bo instruktor nic niewiedzial o przepisach:)
Dawid Gębka
Ale z Ciebie dobry ziom. 💪Bardzo mądrze wszystko tłumaczysz.Dzięki za dobre i cenne informację.
AnZi76
Witam mam pytanie odnośnie pauzy 45g i 24 g , bo dużo zamieszanie mi to sprawia. Pracuje jako świeży kierowca w Angli przez agencjie wiec różnie to bywa. Praca niby od pon do piątku ale czasem zdarza się mieć wolne w środku tyg gdy nie ma jazdy dlatego czesto mam pauzy 24 g w tyg np w środę co często muszę nadrabiać w weekendy np w sobotę. Czy tak mogę pracować kolejny tydzień mimo ze pracowałem 5 dni z pauza 24 g w środę czy w następnym tyg moge dalej tak pracować czy tez musi być pełna pauza 45g np sobota niedziela bo wtedy zazwyczaj tak robię by zacząć od poniedziałku nowy tydzień pracy??? Pozdr z Angli
Marcin Krasowski
Mam pytanie : jeśli zaczynasz ,np. prace 05:00 i jedziesz 3 godz potem robisz np. przerwe 45 min. potem jedziesz 4,5 godz robisz 45 min. To czy możesz w tej tak zwanej 10 godz. dołożyć te 1,5 godz z pierwszej tury ? Drugie pytanie czy możesz drugą pauze podzielić żeby pojechac 10 godz ?
Husarz 922
Pytanie, skoro cykl ma 24h a podaję się standardowo że kierowca może jechać 9 H i 4 H na młotkach inna praca i do tego 11 H pauzy to daje 24h a gdzie jest miejsce na pauze 45min?, bo jak ja dolicze to wychodzi mi 24h i 45 min.
Mr Mr
Kolego podpowiedz mi jak przedłużam jazdę do 10h to drugą przerwę mogę także dzielić czy muszę wykorzystać całe 45min?tzn.tak jadę pierwsze 4,5h robię sobie dwie przerwy np.16min i poźniej 30min i następne 4,5h to czy mogę tak samo zrobić np.dwie przerwy i potem jeszcze jechać godzinę czy po drugich 4,5h muszę zrobić pełną przerwe 45min.
Korsarz Wielki
z tego co pamietam to kierowca ma dwie przerwy w ciagu dnia, a co z postojami np na potrzeby fizjologiczne? mozna sie gdzies zatrzymywac powiedzmy 3 x 10 min / dzien ?
Smoczysko
Witam, mam pytanie, jeśli teoretycznie po 9godzinach jazdy (po 4.30 wykręciłem 45min) staję na firmie w oczekiwaniu na załadunek który będzie następnego dnia, to czy od razu mogę zacząć pauze 11 i w tym wypadku zrobić realnie 15h pauzy aby domknąć okres dnia, czy mam stać na młotkach jakiś czas? Jak to wygląda? Pozdrawiam