Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

15. Ania z Zielonego Wzgórza - Rozdział piętnasty. Szkolna burza w szklance wody

Dodano: 2016-09-01

Wyświetleń: 52739

Czas trwania: 36:41

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału 15. Ania z Zielonego Wzgórza - Rozdział piętnasty. Szkolna burza w szklance wody


         Posłuchaj całości: https://www.youtube.com/playlist?list=PLL2Ik4KS304xqJBqhjkBi-YVnyekSp0RV

Tytuł: Ania z Zielonego Wzgórza
Autor: Lucy Maud Montgomery
Współtwórca: Krystyna Kozanecka-Kołakowska (lektor)
Wydawca: Agencja Artystyczna MTJ/SMPB

Pierwsza cześć niezwykle popularnej sagi o przygodach rudowłosej Ani Shirley. Jej losy pełne zabawnych i zaskakujących sytuacji to już dziś klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Akcja powieści toczy się na Wyspie Księcia Edwarda, w latach siedemdziesiątych dziewiętnastego wieku. Historia zaczyna się kiedy jedenastoletnia Ania opuszcza sierociniec i trafia do rodziny państwa Cuthbertów. Ich pierwsze spotkanie jest pełne emocji, ponieważ bezdzietna rodzina chciała adoptować chłopca, żeby pomagał w gospodarstwie.

 Maryla Cuthbert początkowo chce odesłać Anię, ale gadatliwa, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka zaskarbia sobie sympatię Mateusza Cuthberta i… zostaje. Jakiś czas później poznaje przyjaciółkę Dianę Barry, zaskakuje wszystkich przefarbowaniem włosów na zielono i dodaniem do ciasta waleriany zamiast wanilii. W jej życiu pojawia się także Gilbert Blythe, ale po tym jak przezywa ją „marchewka” nie może liczyć nawet na okruch sympatii. Dodatkowo między nim a Anią trwa konkurencja o tytuł najlepszego ucznia.        

Komentarze


bidon fs
Kto z 5 klasy
Kacper Banach
9:00 haha
Milena Sadowska
Super dzięki
blondimodelii Blondimodelii
Polecam czytać na 2.0
Pat 11
Książki się nie chciało czytać A komentarze To już się chce . Haha mam was.😁😁😁
Madzia K
Jestem na 15 rozdziale a jutro sprawdzian 🤦🏻‍♀️
Kuba Hus
Dobra Małgorzata popiec mi jak mam w 2 dni wysłuchać to ?
Shink
Nie musze czytać Dzięki ! 😀💞🙏
Kasia Wieczorek
Polak ochocie obicie o 08 i o 0 na razie jest w porządku z dnia na dzisiejszego spotkania dnia i wieczorem i dam rady w halinowie dniu przyjazdu to jest w porządku obrad na pewno jest w na pewno to jest w porządku obrad na razie to tylko na to że w końcu tym razem nie wiem czy co do tego co pamiętam z dnia tego typu rzeczy i nie 9 w halinowie dniu dzisiejszym koncertu w halinowie dziennik praktyk fotograficzny z tego co pamiętam to nie w tym tygodniu jak i trenerzy w dniu halinowie dziennik praktyk w halinowie dziennik praktyk w halinowie dziennik fotograficzny z tym że nie ma problemu czasu na i nie wiem czy to jest w stanie zrobić z tego tym roku samym czasie w dniu urodzin nie ma problemu i z tego powodu nie wiem czy to jest w stanie zrobić się w halinowie dziennik praktyk w halinowie dniu dzisiejszym koncertu w halinowie dziennik praktyk w halinowie dniu dzisiejszym otrzymałem od państwa w sprawie zamówienia nr konta i dane kontaktowe do tego komentarza zgłoś do usunięcia autor miał na celu zwiększenie liczby osób w z tym frajerwm
borek504
11:00