Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Obcy wewnątrz nas. Odcinek 5 - Żyjąc z wrogiem

Dodano: 2011-01-25

Wyświetleń: 172312

Czas trwania: 42:42

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Obcy wewnątrz nas. Odcinek 5 - Żyjąc z wrogiem


         Żyjąc z wrogiem

W Wirginii młoda kobieta zostaje zaatakowana przez pasożyta odpornego na wszelkie leczenie, który zagraża jej życiu. Podobny problem ma pewien farmer ze środkowego zachodu USA, a także mieszkaniec Nowego Jorku. Ta trójka ma małe szanse na pozbycie się intruzów ze swojego ciała. Bohaterem tego odcinka będzie pospolity pasożyt ludzki - tasiemiec uzbrojony. W ciele człowieka potrafi on wyprodukować nawet 250 000 jaj dziennie. Osiada w ludzkim żołądku i jako cysta trafia do mózgu, mięśni lub oczu. Poznamy również pasożyta odpowiedzialnego za przenoszoną przez koty toksoplazmozę, która jet szczególnie groźna dla kobiet w ciąży.

Obcy wewnątrz nas to fascynująca seria, która odkrywa, że przyczyną często tajemniczych zachorowań nie były bakterie ani wirusy, a podstępne pasożyty, które znalazły prawdziwy raj w ciele niczego niepodejrzewającej ofiary! 

Każdy przypadek to trzymająca w napięciu walka o życie. To pokazanie osiągnięć współczesnej medycyny, ludzkich dramatów i fascynujących odkryć na temat ludzkiego organizmu. Zobacz, czy uda się uratować młodą kobietę, której mózg jest zjadany przez tajemniczego wroga oraz mieszkańców Tekasasu, zaatakowanych przez pasożyta pożerającego po kawałku ich ciała. Czy w starciu z tajemniczymi robakami w jelitach nie polegnie silny przecież organizm młodego sportowca, a nastolatka zakażona przez amebę uratuje wzrok, kiedy pasożyt weźmie na cel jej oczy? 

Sprawdź, co może grozić człowiekowi i czy Obcy wewnątrz nas mogą opanować cały ludzki gatunek?        

Komentarze


Maciej Lasota
Komu się wyświetliło na głównej daje like
Schody
Wągry w mózgu... WTF?
Robert Taras
Pasożyty są Niebespieczne szkoda że nasz system immunologiczny NIE potrafi TerzWytworzyć specjalnego rodzajuPrzeciwciał które by atakowalyPasożyty wpisowe dodaje Robert taras olkusz skalska in street
Robert Taras
To komary przenoszą malarie czyliPierwotniaki malarii które są Niebespieczne zarodzce malariiPotrafiom Terz zabijać ludziWpisowe dodał Robert taras olkusz skalska in street
Adelajda 555
Idiotka ucieszyła się, że to zwykła grypa i poszła do pracy. Z grypą do pracy.
Danuta Górska
Bardzo dobrze oceniam ten odcinek, który widziałam wcześniej w tv.
Danuta Górska
Larwy tasiemca to śmierć. A modelki świadomie połykają....
Jakub Radziejewski
Skoro to są >larwy< tasiemca, to czy jest możliwe że osiągną wiek dorosły?
Kuna XD
fajne może być
ORZEŁ JWP
31:11 Daniel Kapliwski Polski akcent :D