Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Jak mieć udany seks?

Dodano: 2016-06-12

Wyświetleń: 446

Czas trwania: 02:58

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Jak mieć udany seks?


         Pytacie naszych ekspertów, czy istnieje definicja udanego seksu, jaka jest recepta na satysfakcjonujące zbliżenie. Czy seksuolog potrafi odpowiedzieć na to pytanie?
Udany seks ma jedną podstawową zasadę. Mimo iż jest to coś tak oczywistego, to jednak nie zawsze się zdarza. Chodzi o zasadę, by oboje partnerów chciało tego zbliżenia. Niezależnie od motywacji która napędza zbliżenie seksualne, najważniejsze jest to, by oboje chcieli tego zbliżenia, w takiej formie w jakiej ono się odbywa, z tym partnerem z którym się odbywa, w takim czasie, okolicznościach. Podsumowując, żeby była zgoda, przyzwolenie i chęć na to co się dzieje.
Oprócz tego ważne jest, by oboje i partner i partnerka odczuwali komfort. Aby zbliżenie mogło zaistnieć i trwać muszą być odpowiednie warunki – partnerzy muszą czuć się komfortowo. Oczywiście, ten komfort jest zależny od tego, czego dwie strony oczekują. Jeśli ten komfort może być zaburzony, bo na przykład ktoś może wejść do pomieszczenia w którym się kochają, to jest możliwość że zbliżenie zostanie przerwane i komfort będzie się zmniejszał. Oczywiście, jeżeli oboje partnerzy lubią takie sytuacje, to wtedy ten seks, to zbliżenie może być bardzo satysfakcjonujące. Dlatego tak ważne jest, by obie strony wiedziały czego wzajemnie oczekują i potrzebują, żeby mogły to sobie zapewnić.
Równie ważne jest to, by zbliżenie przebiegało w atmosferze wzajemnej akceptacji. Oczywiście, że do udanego zbliżenia seksualnego nie jest potrzebna miłość między partnerami, jak chcieliby romantycy, ale musi występować akceptacja. Jeżeli nie będzie akceptacji dla drugiej strony, dla jej ciała, dla tego jak wygląda, jak się zachowuje, czego potrzebuje to oczywiście może dojść do stosunku, do zbliżenia, ale nie będzie to udany seks dla obu stron. Obie strony potrzebują akceptacji by poczuć się swobodnie. Z kolei poczucie swobody, rozluźnienie, relaks, poczucie przyjemności jest absolutnie konieczne by osiągnąć szczytowanie, to znaczy by skupić się na byciu tu i teraz, na czerpaniu przyjemności tu i teraz, co jest definicją udanego seksu, udanego zbliżenia seksualnego.

Małgorzata Pogorzelska - seksuolog

Więcej na www.portalzdrowiaseksualnego.pl        

Komentarze


Brak komentarzy.