Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Arkadij i Boris Strugaccy – Hotel pod poległym alpinistą (1992)

Dodano: 2018-10-29

Wyświetleń: 24845

Czas trwania: 01:15:17

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Arkadij i Boris Strugaccy – Hotel pod poległym alpinistą (1992)


         Akcja spektaklu rozgrywa się w małym hotelu, który stoi w górach, na pustkowiu. Popełniono tu morderstwo, sprawą zajmuje się przebywający na urlopie inspektor Glebsky. Prowadząc śledztwo natrafia na zaskakujące dowody i fakty. Ślady prowadzą do istot z Kosmosu. W jakim celu przybyli na Ziemię? Fabuła detektywistyczna zmienia się w science fiction.        

Komentarze


Anna Sowula
Coz,adaptacja sztuki....lekko jakby drewniana....za to ksiazka - perelka.https://docer.pl/doc/xe8nnec
maciej mikicki
zajebiste i obsada tez zajebista
Kanai san
Lubię braci Strugackich, bardzo ciekawa adaptacja. Super, że są na YouTube też takie filmy, oprócz tego całego, jak można by to ująć, śmietnika 🙈 dzięki!
Summer Spring
Fatalna sztuka
Summer Spring
Brak sensownej akcji, kiepskie dialogi. Szkoda czasu.
Paweł Sieniawski
w pierwszym momencie nie poznałem Agnieszki Pilaszewskiej... :-)Sztuka - perełka, obsada - cud-miód i worek orzeszków (łuskanych).Bawię się czasem w ten sposób, że do starych dobrych produkcji "podkładam" sobie współczesnych aktorów i w tej - i nie tylko tej - sztuce miałem problem, bo kto byłby w stanie zastąpić, wcielić się w role grane przez starych mistrzów?
Jerzy Wilczyñski
Odnalazłem się w tej pięknej sztuce, a mnóstwo zaskakujących, dawno zapomnianych czy ukrytych skojarzeń, która ona przywołała sprawiło, że uwierzyłem w każde słowo i gest aktorów. Wiem na pewno, że blaszany garnuszek Mozesa zawiera alkohol, a na czekanie jest krew Trockiego...Wszystko się tu zgadza. Srebrne kule i ich skuteczność także potwierdzam. Gołąb pocztowy nigdzie by nie poleciał, gdyby nie lawina i dociekliwość inspektora. Glebsky kawę poranną wypił niemal duszkiem, na stojąco, jakby w podróży...A tak się nie godzi, ale to dobry policjant i hotel przyjemny. Pierwszy raz ujrzałem tak ludzkich kosmitów, bardziej ludzcy niż niektórzy z nas...Dziękuję Panie Julianie :)
Dany De Vito
Świetne!
PortierBlog
Książka, książka jest zajeb... (bardzo dobra)! A już wizje pijacko romansowe pana inspektora to prawdziwa perełka. Popłakałem się ze śmiechu czytając.http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4804559/sprawa-zabojstwa
Triste 5844
Strugaccy to nie moja bajka, ale z ogromnie przyjemnie było oglądać Gabrysię Kownacką ,Henryka Bistę, Jerzego Kamasa no a przede wszystkimi Krzysztofa Wakulińskiego :)