Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

06. Ania z Zielonego Wzgórza - Rozdział szósty. Decyzja Maryli

Dodano: 2016-09-01

Wyświetleń: 44735

Czas trwania: 12:35

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału 06. Ania z Zielonego Wzgórza - Rozdział szósty. Decyzja Maryli


         Posłuchaj całości: https://www.youtube.com/playlist?list=PLL2Ik4KS304xqJBqhjkBi-YVnyekSp0RV

Tytuł: Ania z Zielonego Wzgórza
Autor: Lucy Maud Montgomery
Współtwórca: Krystyna Kozanecka-Kołakowska (lektor)
Wydawca: Agencja Artystyczna MTJ/SMPB

Pierwsza cześć niezwykle popularnej sagi o przygodach rudowłosej Ani Shirley. Jej losy pełne zabawnych i zaskakujących sytuacji to już dziś klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Akcja powieści toczy się na Wyspie Księcia Edwarda, w latach siedemdziesiątych dziewiętnastego wieku. Historia zaczyna się kiedy jedenastoletnia Ania opuszcza sierociniec i trafia do rodziny państwa Cuthbertów. Ich pierwsze spotkanie jest pełne emocji, ponieważ bezdzietna rodzina chciała adoptować chłopca, żeby pomagał w gospodarstwie.

 Maryla Cuthbert początkowo chce odesłać Anię, ale gadatliwa, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka zaskarbia sobie sympatię Mateusza Cuthberta i… zostaje. Jakiś czas później poznaje przyjaciółkę Dianę Barry, zaskakuje wszystkich przefarbowaniem włosów na zielono i dodaniem do ciasta waleriany zamiast wanilii. W jej życiu pojawia się także Gilbert Blythe, ale po tym jak przezywa ją „marchewka” nie może liczyć nawet na okruch sympatii. Dodatkowo między nim a Anią trwa konkurencja o tytuł najlepszego ucznia.        

Komentarze


Wiktoria Burak
😃👗🥿
olo olo
🎩😁👕🍾👖👟
PANDAQ xxx
Znajdzi emoij 😊:😊😄Wow
Iza Synowiec
👒👱 Anna, ile ona waży?👗1like to 1 kg👞
Kacper Kokot
Jak Pani ma na imie
nikola bratko
🎀☺🥋⛸
Wiksia MSP
😀😃😄😁😆😅😂🤣😭😗😙😚😘☺️😊😍🤗🙂🙃😉😋😛😝😜🤔🙄😏😣😔😌☹️🙁😕😟😬🤐😰😨😧😦😮😯😲😳😢😥😓😞😖😩😫😵😱🤢🤧😷🤒🤕😶😐😑😤😠😡😈👿🤤😴😪🌞🌛🌜🌝🌚💩😇🤠🤡🤑😎🤓🤥🙈🙉🙊🤖👽👻☠️👹👺😺😸😹😻😼😽🙀😿😾❤️💛💚💙💜🖤♥️💘💝💖💗💓💞💕💌❣️💟💔💋💯💢💥🔥✨💫💦💨🕳️💭🗯️💬💤🗨️👁️‍🗨️💀👄👅👀👁️👃👂💪👍👎👏🙌👐🤝🤜🤛✊👊🖐️✋🤚👋👌✌️🤘🤙🤞🖕🖖☝️👆👇👉👈✍️🤳🙏💅🙇🙋💁🙆🙅🤷🤦🙍🙎💆💇🛀🛌🚶🏃🤸🏋️⛹️🤾🚴🚵🤼🤹🏌️🏇🤺⛷️🏂🏄🚣🏊🤽👼🎅🤶💂🤴👸🤵👰👷👮🕵️👳👲👶👦👧👨👩👴👵👱🕴️💃🕺👯👭👫👬💏👩‍❤️‍💋‍👨👨‍❤️‍💋‍👨👩‍❤️‍💋‍👩💑👩‍❤️‍👨👨‍❤️‍👨👩‍❤️‍👩👪👨‍👩‍👦👨‍👩‍👧👨‍👩‍👧‍👦👨‍👩‍👦‍👦👨‍👩‍👧‍👧👨‍👨‍👦👨‍👨‍👧👨‍👨‍👧‍👦👨‍👨‍👦‍👦👨‍👨‍👧‍👧👩‍👩‍👦👩‍👩‍👧👩‍👩‍👧‍👦👩‍👩‍👦‍👦👩‍👩‍👧‍👧🤰🗣️👤👥👣💐🌹🥀🌷🌺🌸🏵️🌻🌼💮🌱🌿🍃☘️🍀🍂🍁🌾🌲🌳🌴🌵🌊🌬️🌀🌫️🌁🌪️☃️⛄❄️🔥🌇🌅🌄☀️🌤️⛅🌥️🌦️☁️🌨️⛈️🌩️🌧️🌡️💧☔⚡🌈⭐🌟💫✨🌠☄️🌍🌎🌏🔭🌃🌌🌑🌒🌓🌔🌕🌖🌗🌘🌙🐵🙈🙉🙊🐻🦁🐯🐱🐶🐺🐹🐭🐰🦊🐨🐼🐷🐽🐗🦄🐴🐮🦌🐸🐲🐉🐢🐊🐍🦎🐇🐀🐁🐩🐕🐈🐅🐆🐖🐎🐄🐂🐃🐑🐏🐐🐘🦏🐒🦍🐪🐫🐿️🦇🦉🦅🐦🕊️🦃🦆🐧🐓🐔🐣🐤🐥🦈🐬🐋🐳🐟🐠🐡🦐🦀🦑🐙🦂🕷️🕸️🐚🐌🐜🐝🐞🦋🐛
Franek Mejna
😁🔌🔋🔋📲
Piotrek Różański
👻👻👻🧟🧟🧟🌒🌓🌔🌕🌖🌗🌘
Piotrek Różański
https://www.facebook.com/roachdancing/videos/437924586832319/