Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

zwiastun Avatar(2009) pl

Dodano: 2009-11-10

Wyświetleń: 101626

Czas trwania: 03:16

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału zwiastun Avatar(2009) pl


         Długo oczekiwany film Jamesa Camerona zrealizowany z wielkim rozmachem porównywalnym do Titanica. Szacowany budżet na poziomie 237 milionów dolarów daje mu trzecie miejsce pod tym względem w historii kina. Avatar został wykonany w dwóch technikach: tradycyjnej 2D i zupełnie nowej technice 3D. Zdjęcia do filmu zostały wykonane w 2007 roku, natomiast na postprodukcję przeznaczono dwa lata.

Avatar opowiada historię sparaliżowanego byłego komandosa, który dostaje szansę odzyskania zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym o nazwie Avatar. W rolach głównych między innymi Sam Worthington, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez.

Media na całym świecie ogłaszają, że Avatar będzie przełomem kina na miarę wprowadzenia w latach 20. dźwięku. Sam Cameron uważa, że będzie to film lepszy od samego Titanica.

#

Główny bohater, Jake Sully, to dawny marine, sparaliżowany od pasa w dół w wyniku walki na Ziemi. Otrzymuje rozkaz uczestniczenia w programie Avatar, który da mu zdrowe ciało. Zadaniem Jake'a jest podróżowanie po Pandorze, bujnej planecie porośniętej lasem deszczowym, wypełnionej niezwykłymi istotami. Jest domem Na'vi, człekopodobnej rasy, która według ludzi żyje na prymitywnym poziomie. W rzeczywistości to rasa dużo bardziej zaawansowana. Wysokie na dziesięć stóp, o błękitnej skórze, Na'vi żyją harmonijnie w obrębie ich świata zachowanego w nienaruszonym stanie. Niestety, za sprawą ludzi, poszukujących cennych minerałów na terenie Pandory, egzystencja Na'vi jest poważnie zagrożona.
Jake nieświadomie staje się częścią tej ingresji. Odkąd ludzie są niezdolni do oddychania na Pandorze, stworzyli hybrydy zwane Avatarami. Dzięki technologii łączącej umysł człowieka z ciałem Avatara, może on bez problemu przebywać na obcej planecie. Jake za jego pośrednictwem znów staje na nogach. Ponadto, zakochuje się w młodej Na'vi o imieniu Neytiri.
Ponieważ Jake coraz bardziej przystaje do jej klanu, znajdzie się pomiędzy siłami militarnymi Ziemi a Na'vi - zostanie zmuszony do wybrania stron w epickiej bitwie, która przesądzi o losie całego świata.        

Komentarze


Jasiek Jasinski
Najbardziej znany film wytwórni filmowej 20th Century Fox!
Rafał Brzozowski
Spoko film ciekawe jak będzie w 2 części kto idzie na 2 część
Neques
Lepszego filmu nie oglądałem.
Daniel Szelągowski
Uwielbiam ten film i jeszcze ta Planeta Pandora coś niesamowitego
Map_Animator PL
Co to za muza w tle?
Map_Animator PL
He ja mam to na płycie! Chętnie sprzedam za 100 tysiaków :D
Map_Animator PL
kto ma film na płycie niech łapkuję! łapka w górę ten kto ma film na DVD lub na czymś innym niech daje łapkę w górę a ten kto nie oglądał i nie ma niech ten daje łapkę w dół!
Map_Animator PL
tak
Map_Animator PL
co to za muza w tle?
Kuuba#14
Czy na płycie film jest równie dobry?