Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Pokaz cięcia winorośli w Winnicy Św. Jakuba - dr Janusz Suszyna

Dodano: 2015-03-02

Wyświetleń: 444626

Czas trwania: 33:41

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Pokaz cięcia winorośli w Winnicy Św. Jakuba - dr Janusz Suszyna


         Pokaz cięcia winorośli w Winnicy Świętego Jakuba 28.II.2015 Sandomierzu zorganizowany przez Towarzystwo Naukowe Sandomierskie i Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy. Jak ciąć uczył nas dr. Janusz Suszyna orędownik powrotu do tradycji winiarskich Ziemi Sandomierskiej, reaktywujący kolebkę winiarstwa polskiego na Wzgórzu Świętojakubskim którego początki sięgają1226 roku, dzięki przybyciu o.o. Dominikanów.
 Jak ciąć pędy winorośli w naszym klimacie? Co zostawić a co wyciąć i kiedy to uczynić aby pędy nie płakały?! Nie żałować cięcia!!! Co z tymi pasierbami? Jak i kiedy najlepiej samemu zrobić sadzonki? Jak ciąć starą winorośl na altance? Czym i kiedy nawozić żeby uzyskać najlepszy efekt? Dowiesz się tego wszystkiego w cz.1relacji z pokazu cięcia. Zapraszam na cz.2 gdzie dr. Magdalena Kapłan powie o odmianach i chorobach winorośli.        

Komentarze


kaacpeeer
W tym roku plantację zlikwidowano i posadzono nową .
Aleks Pe
Dziękuję za wspaniały wykład. Bardzo czytelne przekazanie wiedzy. Pozdrawiam. Łapka w górę.
Adam Kwiatosz
Kapitał ma znaczenie!!!!
Przemek Kledzik
Dziękuję za bardzo proste i bardzo merytoryczne opisanie cięcia winorośli.Dla mnie- drobnego działkowicza (cztery krzaki na południowej ścianie budynku) rodzi się pytanie . Chyba lepiej, w takiej sytuacji- "iść na ilość" i uzyskać więcej aromatycznego soku na domowe wino (do dosłodzenia cukrem)? Niż starać się uzyskać 3-4 kg owoców z krzaka?
DZIAŁKOWIEC TV
Ciekawe informacje
Winnica Noir
super
Tom Tom moje tegoroczne winko z winogrona ciemnego.
Super film .bardzo profesjonalnie pan mowino cieciu I.pielegnacji .mysle ze na wiosne zastosuje rady ktore pan.pokazuje I.o.ktorych mowi👍👍👍
veron
czy winorosl mozna okryc liscmi w celu zabezpieczenia przed zima?
ekostawek
Piekna Muzyka.
MaTeUsZ
Wiele mi ten wykład wyjaśnił. Pierwsze cięcie wykonałem bez instruktażu i teraz widzę, że nie wykonałem tej czynności prawidłowo. Teraz wiem jak to naprawić.