Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

03. Ania z Zielonego Wzgórza - Rozdział trzeci. Zdumienie Maryli Cuthbert

Dodano: 2016-09-01

Wyświetleń: 49403

Czas trwania: 15:47

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału 03. Ania z Zielonego Wzgórza - Rozdział trzeci. Zdumienie Maryli Cuthbert


         Posłuchaj całości: https://www.youtube.com/playlist?list=PLL2Ik4KS304xqJBqhjkBi-YVnyekSp0RV

Tytuł: Ania z Zielonego Wzgórza
Autor: Lucy Maud Montgomery
Współtwórca: Krystyna Kozanecka-Kołakowska (lektor)
Wydawca: Agencja Artystyczna MTJ/SMPB

Pierwsza cześć niezwykle popularnej sagi o przygodach rudowłosej Ani Shirley. Jej losy pełne zabawnych i zaskakujących sytuacji to już dziś klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Akcja powieści toczy się na Wyspie Księcia Edwarda, w latach siedemdziesiątych dziewiętnastego wieku. Historia zaczyna się kiedy jedenastoletnia Ania opuszcza sierociniec i trafia do rodziny państwa Cuthbertów. Ich pierwsze spotkanie jest pełne emocji, ponieważ bezdzietna rodzina chciała adoptować chłopca, żeby pomagał w gospodarstwie.

 Maryla Cuthbert początkowo chce odesłać Anię, ale gadatliwa, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka zaskarbia sobie sympatię Mateusza Cuthberta i… zostaje. Jakiś czas później poznaje przyjaciółkę Dianę Barry, zaskakuje wszystkich przefarbowaniem włosów na zielono i dodaniem do ciasta waleriany zamiast wanilii. W jej życiu pojawia się także Gilbert Blythe, ale po tym jak przezywa ją „marchewka” nie może liczyć nawet na okruch sympatii. Dodatkowo między nim a Anią trwa konkurencja o tytuł najlepszego ucznia.        

Komentarze


filip gil
Kto ogląda komentarze z nudów
maszynowy Pl
Znajdź inną emotkę 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😆😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀
maszynowy Pl
Jutro mam sprawdzian z lektury a ja jeszcze w lesię
Marek Psikutas
kto 2019 ??
wirczur 9757
Ej cuthbert brakuje u i jest cuthubert
Rafal Paulakowski
Kto słucha w 2019/2020 daje like
Aneta Biegun
Dziękuje
Quklinka
😀😁😂🤣😃😄😅😆😉😊😋😎😍😘😗😙😚☺🙂🤗🤩🤔🤨😐😑😶🙄😏🐵🐒🦍🐶🐕🐩🐺🐆🐅🐯🦁🐈🐱🦊🐴🐎🦄🦓🦌🐮🐂🐏🐽🐗🐖🐷🐄🐃🍇🍈🍉🍊🍌🍋🍍🍅🍓🍒🍑🍐🥝🍎🥥🥝🥑🍆🥔🥕🌽🍞🌰🥜🍄🥦🥒🌶⚽️⚾️🏀🏐🏈🏉🎾🏸🏓🏒🏑🏏🎳🎱🥌🏄‍♂️🏄‍♀️🏇🏊‍♂️🏊‍♀️⛹️‍♂️🚵‍♀️🚵‍♂️🚴‍♀️🚴‍♂️🏋️‍♀️🏋️‍♂️⛹️‍♀️🏎🏍🤸‍♂️🤸‍♀️🤼‍♂️🤼‍♀️🤽‍♂️🧗‍♀️🤹‍♀️🤹‍♂️🤺🤾‍♀️🤾‍♂️🤽‍♀️🌍🌎🌏🌐🗺🏔⛰🏞🏝🏜🏖🏕🗻🌋🏟🏛🏗🏘🏙🏚🏨🏨🏨🏥🏤🏣🏢🏡🏩🏪🏫🏭🏯🏭🏰⛩🕍🕌⛪🗽🗼💒🕋⛲⛺🌁🌃🌄🌅🎠🌌♨️⛼🌉🌇🌆📞☎️📲📱🥁🎻🎺🎛🎤🎧📻🎷🎸🎹🎚🎙🎶🎵🎼🔕🔔🔇🔈🔉🔊📣📢📯⚙🛒💊🔩💉🔮🛢⛓🔧🛡🔗🗿⚱⚖⚖🔫⚗⚰🗜⚔🛬🛸🚿⏲⏱🚽🚀🛫🚡🚡🛋⏰⌚🛏🚠✈🚢🚟🚪⏳⌛🛎🚁🛥⛴💺🛰🛁🕰🕛🕧🕐🕜🕑🕝🕕🕠🕔🕟🕓🕞🕒🕡🕖🕢🕗🕣🕘🕤🌓🌒🌑🕦🕚🕥🕙🕣🌔🌕🌖🌗🌘🌙🌚⭐🌞🌝☀️🌡🌜🌛🌟🌠☁️⛅⛈🌤🌥🌬🌤🌪🌩🌨🌧🌦🌀❄🌈☃️🌂⛄☂️☄☔🔥⛱💧⚡🌊🏧🚮🚰♿🚹🚺🚻⚠️🛅🛄🛃🛂🚾🚼🚸🚫⛔🚳🚭🚯📛🚱↗️⬆️☣☢🔞📵♻️✔✔✔✖⚜🚷↕️↖️⬅️↙️⬇️↘️➡️↔️↩↪⤴️⤵️🔃🔄⚛🛐🔝🔜🔛🔚🔙🕉✡☸☯️☮☦🕎🔆🔅
OMG dawid
09:05
Ta Niezwykła
Znajdź inną emotke :🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙁🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂