Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Jak być śmiesznym? (i dlaczego ludzie się śmieją) | Polimaty #101

Dodano: 2018-10-09

Wyświetleń: 318785

Czas trwania: 27:32

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Jak być śmiesznym? (i dlaczego ludzie się śmieją) | Polimaty #101


         🔥 Dołącz do ponad 85 tys. czytelników "Włam się do mózgu" i wejdź na http://radek.altenberg.pl - aby kupić moją książkę szybko i bezpiecznie! :) 🔥 

Dziękuję, że jesteście ze mną!

Jakich sztuczek można użyć, aby rozbawić ludzi? Co nauka mówi o śmiechu? Wyruszcie ze mną w podróż w poszukiwaniu dobrych żartów!

A tu jest kanał Rafała Paczesia, z którego wziąłem fragment o stewardessie: https://www.youtube.com/channel/UCIXAK3v6fgWHu0_jN8HmOUg

Subskrybuj Polimaty, o tutaj: http://bit.ly/1sLH059 - a jeśli już subskrybujesz to kliknij w DZWONECZEK - będziesz na bieżąco z nowymi materiałami! :) 

📖💥📖💥📖💥📖💥📖 
http://radek.altenberg.pl 
📖💥📖💥📖💥📖💥📖 

Koniecznie "polub" Polimaty na Facebooku: http://facebook.com/polimaty :)
Zapraszam na Instagram! http://instagram.com/radekkotarski 
Prowadzącego ubiera marka Cafardini: http://www.cafardini.com 

Reżyser, prowadzący, montażysta, tynkarz, akrobata: Radosław Kotarski, ale bez całej niesamowitej ekipy Polimaty by po prostu nie istniały. Dziękuję Wam wszystkim!

Bibliografia:
- Kozbelt, Aaron, and Kana Nishioka. "Humor comprehension, humor production, and insight: An exploratory study." (2010): 375-401.
- Justyna Rynkiewicz, Kognitywne spojrzenie na poczucie humoru, „Via Mentis” 1 (1/2012),
- McGraw, A.P. & Warren, C. (2010). Benign violations: Making immoral behavior funny. Psychological Science, 21, 1141-1149.
- McGraw, A.P., Warren, C., Williams, L., & Leonard, B., (2012). Too close for comfort, or too far to care? Finding humor in distant tragedies and close mishaps. Psychological Science, 25, 1215 - 1223.
- McGraw, A.P. & Warren, C. (2014). Benign violation theory. Encyclopedia of Humor Studies,75-77.
- Monro, David H., "Theories of Humor". w: Writing and Reading Across the Curriculum. Laurence Behrens and Leonard J. Rosen (red.). Glenview: Scott, Foresman and Company, 1988. 349-55
- Gabora and Kitto, “Toward a Quantum Theory of Humor” (Frontiers in Physics, Jan. 2017)
- Chandrasekaran et al., “We Are Humor Beings” (arXiv, May 2016)
- Attardo, Salvatore, Linguistic Theories of Humor. Berlin-Nowy Jork: Mouton de Gruyter, 1994
- Scott Weems, Eight Steps to Becoming a Funnier Person,
- Warren, C., & McGraw, A.P. (2015). What makes things humorous. Proceedings of the National Academy of Sciences, 112 (23), 7105-7106.
- Warren, C. & McGraw, A.P., (2016). When does humorous marketing communications hurts brand attitudes? Journal of Marketing Behavior, 2, 39-67.
- Warren, C., & McGraw, A.P. 2016). Differentiating what is humorous from what is not. Journal of Personality and Social Psychology, 10, 407-30.

Pozdrowienia dla czytających opisy do końca! Jeśli udało Ci się trafić aż tutaj wpisz Twój ulubiony żart. Piona!        

Komentarze


Olivia Ksiazkiewicz
Syn: Tato chodzimy już głodni od kilku dni.Tata: O nie! U mnie w domu nikt nie będzie chodził głodny... Wypier*alaj za drzwi!
Joihn Brown
Ta muzyka na początku! XD
Jargo Lo
Nie umiem się śmiać :/ Serio! Kompletnie nie śmiałem się autentycznie przez co najmniej 5 lat! (czasem udaję na rzecz zachowania pozorów i nie psucia innym atmosfery) Choć czuję wewnętrznie ten specyficzny stan rozbawienia to się nie śmieję, najwyżej uśmiecham się. Da się to wyleczyć? Serio pytam...o.O
rekonekcik
Ha ha ha, ostatni raz się tak śmiałem jak schodziłem po schodach xDD
Borys Mądrawski
Co co żartu, gdzie padło "Spadł z wieżyczki.", myślę będzie on jeszcze mniej śmieszny, jeśli uświadomimy sobie, że ten hipotetyczny dziadek był prawie na pewno polskim Żydem, pilnującym Polaków, a nie odwrotnie. Pierwszy Polak zginą w obozie już w 1939 roku, a pierwszy Żyd zginął w obozie dopiero w 1942 - oczywiście Żydzi ginęli w gettach, które były zagładzane, ale to głównie Polków, jako tych niepokornych i nieposłusznych, masowo mordowano w pierwszej połowie wojny.
Borys Mądrawski
Mało to śmieszne. Żarty na siłę, mało kreatywne, czy może prostackie.
Sing cat
Co to za samochód?Dajcie link.
Elżbieta Róg
w nelson w Anglii typowy rdzenny mieszkaniec ma tez kartofle w buzi. belkocze ze nie da sie go zrozumieć
Marek R.
Jesteś Zajebisty !!!!!!!
nirvana's fan
10:05 czemu mnie to bawi? XDDD