Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Tajemniczy Trójkąt Bermudzki - cały film dokumentalny - lektor pl

Dodano: 2013-07-30

Wyświetleń: 868576

Czas trwania: 46:45

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Tajemniczy Trójkąt Bermudzki - cały film dokumentalny - lektor pl


         Tajemnice o Trójkącie Bermudzkim - cały film dokumentalny - lektor pl. Ciekawy dokument Discovery wyjaśniający tajemnicę Trójkąta Bermudzkiego, gdzie w nieznanych okolicznościach zaginęło mnóstwo samolotów i statków. Polecam ten bardzo ciekawy dokument.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trójkąt Bermudzki -- zwyczajowa nazwa obszaru Atlantyku, w rejonie Bermudów, przez fascynatów zjawisk paranormalnych uznawanego za miejsce wielu niewyjaśnionych zaginięć statków, jachtów i samolotów (uważają oni, iż na tym obszarze mają miejsce zjawiska łamiące prawa fizyki, wykrywana jest obecność "obcych" -- co ma ich zdaniem wyjaśniać rzekomo niewytłumaczalne zdarzenia). Nie istnieje jeden ustalony kształt trójkąta, jego kształt opisywany jest różnie w poszczególnych legendach miejskich. Według statystyk w obszarze tym nie ginie więcej niż średnia liczba obiektów ginących w innych rejonach Atlantyku.
Prawdopodobnym wyjaśnieniem tajemniczych zaginięć są sporadyczne erupcje metanu z podwodnych złóż w tych rejonach. Bąble metanu wydobywające się ze szczelin w dnie oceanu powiększają się w miarę wypływania na powierzchnię do ogromnych rozmiarów. Powstały z wody i pęcherzyków metanu płyn ma gęstość znacznie niższą niż woda, przez co znajdujące się w nim statki tracą wyporność i toną[5].
Hipoteza o wydobywających się na powierzchnię dużych ilościach metanu może wyjaśniać również katastrofy samolotów, jednak ich fizyczny mechanizm nie jest oczywisty. Po wypłynięciu na powierzchnię, metan nie tylko unosi się konwekcyjnie ku górze, ale również miesza się z powietrzem i jest unoszony przez wiatr. Na wysokości przelotowej samolotów, stężenie metanu może być zatem zbyt małe, by bezpośrednio oddziaływać na przelatujące samoloty. Przy dużym stężeniu metanu, jego mieszanka z powietrzem uległaby pod wpływem pracy silników zapłonowi i eksplozji, jednak minimalne stężenie metanu, przy którym byłoby to możliwe (tzw. dolna granica wybuchowości) wynosi 5%. Uzyskanie tak wysokiego stężenia na wysokości przelotowej samolotów jest jednak mało prawdopodobne. Niemniej, nawet obecność metanu w stężeniach nie przekraczających dolnej granicy wybuchowości, może powodować zakłócenia pracy silników lotniczych - zawarty w powietrzu metan powoduje bowiem nadmierne wzbogacenie mieszanki paliwowo-powietrznej i w konsekwencji niestabilną pracę lub awarię silników. Ponadto, nawet jeśli metan nie dotarłby do samego samolotu w ilościach zagrażających pracy silników, samo jego wydzielanie się i mieszanie z warstwami powietrza poniżej samolotu powoduje zmiany gęstości i w konsekwencji pionowe ruchy mas powietrza (lub powietrza wymieszanego z metanem) oraz turbulencje. Niespodziewający się ich pilot może wykonać manewr, który w konsekwencji doprowadzi do utraty sterowności i nagłego spadku wysokości samolotu opuszczającego strefę wznoszących się prądów powietrza.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
EXTRA TX
dokument,dokumentalne,dokument lektor,polski lektor pl,filmy dokumentalne,discovery,discovery channel,planete,national geographic,film dokumentalny,hbo,nauka,technika,edukacja,filmy biograficzne,film biograficzny,na faktach,prawdziwe historie,historia,trójkąt,bermudzki,katastrofy,zjawiska,paranienormalne,statki,samoloty,nauka,morza,oceany,tajemnice,naukowe,zagadki,natura,piraci,bermudy,katastrofa,niebo,woda,wypadki,metan,zjawiska,nadprzyrodzone        

Komentarze


Bartosz Pikusa
kraken i ufo
MIGHTy- LTD
Jasne , wszystko tam znika jak w Polskim Banku.
Wciskam Klawisz
Schizofrenicy w chuj w tych wywiadach
Pacio YT
iluminati
Czlowiek Znikad
Ale chwila ...bo ja slysze od 30 lat z pewnoscia o tym trojkacie bermudzkim ze niebezpieczny ze znikaja itd...wiec niech ktos mi powie, jakim trzeba byc debilem zeby sie tam pchac..???
D. Weise
zatopiona Atlantyda z jej wysoka technika
Jacek Stein
Z calym szacunkiem dla znajacych odpowiedz, ale w XIX wieku amerykanie dopiero co raczkowali na morzu, a nawet najpotezniejsze fale nie mogly zatopic ich samolotów, itd.
karol kurzeja
Wystarczy się związać z idiotką i masz na żywo
Gerard Loked
Kurde byłem w lesie i tu głos uuuuuuuu i tu kurde za drzewem tothodze a to było stara beczka się przestraszyłem a mam 17 lat😂😂😂😂
YARROO-LTD.
Ja mam kurwa trojkat bermudzki w portfelu.