Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Morderca Wszechczasów - Ted Bundy - gwałciciel i nekrofil - seryjni mordercy - lektor pl

Dodano: 2013-06-28

Wyświetleń: 530378

Czas trwania: 44:42

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Morderca Wszechczasów - Ted Bundy - gwałciciel i nekrofil - seryjni mordercy - lektor pl


         Ted Bundy - seryjny morderca, gwałciciel i nekrofil.Cały dokument z polskim lektorem [pl]. Film dokumentalny przedstawia przestępcze życie seryjnego mordercy ściganego przez FBI, który zabił ponad 100 kobiet w USA. Zapraszam do oglądania.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Theodore Robert Bundy, znany jako Ted Bundy (ur. 24 listopada 1946 w Burlington, Vermont, zm. 24 stycznia 1989 w Raiford, Floryda) -- amerykański seryjny morderca.
Był jednym z najkrwawszych seryjnych morderców w historii USA. W latach 1974-1978 zabił wiele młodych kobiet, zwykle przy użyciu tępego narzędzia, czasami przez uduszenie. Często wykorzystywał seksualnie swe ofiary, przed morderstwem i po morderstwie, dopuszczając się nekrofilii. Po ponad dekadzie usilnego wypierania się, w końcu przyznał się do ponad 30 zabójstw (na terenie 6 stanów), jednak ich całkowita liczba jest nieznana. Dwukrotnie udało mu się uciec z budynków wymiaru sprawiedliwości. Został skazany na śmierć i stracony na krześle elektrycznym.
Całkowitą liczbę ofiar Bundy'ego określa się na nawet 100 kobiet, jednak prawdopodobnie nigdy nie uda się podać jej dokładnie. Cechował go dosyć stały sposób działania. Szukał i zbliżał się do potencjalnych ofiar w miejscach publicznych, nawet pełnych ludzi, także w dzień -- jak miało to miejsce w przypadku uprowadzenia J. Ott oraz D. Naslund nad jeziorem Sammamish lub K. Leach ze szkoły. Zaufanie przyszłych ofiar zdobywał w różny sposób: udając osobę z unieruchomioną kończyną, potrzebującą pomocy (morderstwa: G. Hawkins, S. Rancourt, J. Ott, D. Naslund i J. Cunningham) lub podając się za przedstawiciela władzy: policjanta (C. DaRonch) czy inspektora straży pożarnej (nieudana próba porwania 8 lutego 1978 nastolatki L. Parmenter, dzień przed zamordowaniem K. Leach).


Krzesło elektryczne - na urządzeniu tego typu zakończył swój zabójczy żywot Ted Bundy


Stosowanie kary śmierci w USA:
   kara śmierci nie jest stosowana
   kara śmierci uznana za niekonstytucyjną
   brak egzekucji od 1976
   egzekucje przeprowadzono od 1976
Popełnianie przestępstw ułatwiała Bundiemu miła aparycja. Wykorzystywał swój urok osobisty i atrakcyjną, ale niezapadającą w pamięć fizjonomię[potrzebne źródło]. Opisywany był również jako człowiek-kameleon, który za pomocą niewielkich zmian fryzury czy zarostu był w stanie zmienić swój wygląd nie do poznania.
Wszystkie ofiary Bundy'ego były białymi kobietami, zazwyczaj pochodzącymi z klasy średniej. Większość miała od 15 do 25 lat i zazwyczaj były studentkami. A. Rule w swojej książce zauważa, że większość ofiar miała długie, brązowe, proste włosy z przedziałkiem na środku głowy, sugerując znaczne podobieństwo do "Stephanie Brooks", która porzuciła Bundy'ego w 1968. Wspomnienia tamtych wydarzeń mogły wywrzeć wpływ na jego późniejsze zabójcze zachowania. W wywiadzie z 1980 Bundy zaprzeczył jednak temu, wyjaśniając, że jedynym kryterium wyboru ofiar był młody wiek i atrakcyjność fizyczna, a faktycznie jego ofiary różniły się znacznie.
Po zwabieniu kobiety do samochodu morderca uderzał ją w głowę łomem, który miał ukryty w pojeździe. Każda z odnalezionych czaszek (z wyjątkiem K. Leach) miała ślady obrażeń spowodowanych tępym narzędziem. Każde z odnalezionych ciał (z wyjątkiem K. Leach) nosiło ślady duszenia. Wiele z ofiar było przewożonych z miejsca uprowadzenia, w odległe miejsca. W przypadku K. Parks było to około 400 km (z Oregonu do stanu Waszyngton). W okresie poprzedzającym szukanie ofiar Bundy pił alkohol, C. DaRonch zeznała, że wyczuwała jego woń w oddechu porywacza.
Agent Hagmaier wywnioskował, że popełniając pierwsze zbrodnie Bundy uważał siebie za początkującego i porywczego mordercę, a następnie wyewoluował do fazy, którą zwał pierwszorzędną lub drapieżną.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Wszelkie prawa autorskie należą do producentów oraz stacji emitujących dany program.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

dokument, dokumentalne, dokument lektor, polski lektor pl , filmy dokumentalne, discovery,discovery channel, planete, national geographic, film dokumentalny, hbo, nauka, technika, edukacja, filmy biograficzne, film biograficzny, na faktach, prawdziwe historie, historia, mordercy, psychole, seryjni mordercy, fbi, policja, skazańcy, wariaci, gwałciciele, nekrofile, nekrofil, nekrofilia, zabójca, krzesło elektryczne, egzekucja, ted bundy, zbieg, uciekinier, ucieczka,        

Komentarze


asdas
Türkiye
shogunkrk
https://www.youtube.com/watch?v=ct8dRx0f4No
Rafał Bujnik
Oj tam, "łobuz kocha najbardziej" 😉
Tomek1983
Typowy Incel.
niunia Xo Xo
Zorientowała się, że coś jest nie tak, gdy próbował założyć jej kajdanki :)
jan kowalski
wrobili go
beka
Tutaj jest tyle niedopowiedzeń że to jakiś jebany żart xD
Introverder
Jeśli istnieje piekło, to mam nadzieję, że każdego dnia cierpi potworne katusze i jest gwałcony i pozbawiany głowy raz za razem a kobiety, które bestialsko zamordował przyglądają się i wbijają mu ostre przedmioty w ciało i tak bez końca, raz za razem..
EmeqPL
Kategoria: Edukacja lol
gsxr k10
Tutaj wystarczyła by kara śm po dwóch pierwczych ofiarach i był by spokój ;)