Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

11. Ania z Zielonego Wzgórza - Rozdział jedenasty. Wrażenia Ani ze szkółki niedzielnej

Dodano: 2016-09-01

Wyświetleń: 44711

Czas trwania: 12:04

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału 11. Ania z Zielonego Wzgórza - Rozdział jedenasty. Wrażenia Ani ze szkółki niedzielnej


         Posłuchaj całości: https://www.youtube.com/playlist?list=PLL2Ik4KS304xqJBqhjkBi-YVnyekSp0RV

Tytuł: Ania z Zielonego Wzgórza
Autor: Lucy Maud Montgomery
Współtwórca: Krystyna Kozanecka-Kołakowska (lektor)
Wydawca: Agencja Artystyczna MTJ/SMPB

Pierwsza cześć niezwykle popularnej sagi o przygodach rudowłosej Ani Shirley. Jej losy pełne zabawnych i zaskakujących sytuacji to już dziś klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Akcja powieści toczy się na Wyspie Księcia Edwarda, w latach siedemdziesiątych dziewiętnastego wieku. Historia zaczyna się kiedy jedenastoletnia Ania opuszcza sierociniec i trafia do rodziny państwa Cuthbertów. Ich pierwsze spotkanie jest pełne emocji, ponieważ bezdzietna rodzina chciała adoptować chłopca, żeby pomagał w gospodarstwie.

 Maryla Cuthbert początkowo chce odesłać Anię, ale gadatliwa, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka zaskarbia sobie sympatię Mateusza Cuthberta i… zostaje. Jakiś czas później poznaje przyjaciółkę Dianę Barry, zaskakuje wszystkich przefarbowaniem włosów na zielono i dodaniem do ciasta waleriany zamiast wanilii. W jej życiu pojawia się także Gilbert Blythe, ale po tym jak przezywa ją „marchewka” nie może liczyć nawet na okruch sympatii. Dodatkowo między nim a Anią trwa konkurencja o tytuł najlepszego ucznia.        

Komentarze


Arli unicorn
Dajcie łapki żeby obcokrajowcy myśleli że napisałam coś mondrego XD
swad pl
Gdyby nie reklamy to spoko
Poczciwy Wiktor
kto z 31 sierpnia 2016 ÷)
filip gil
Takie mehowe polecam prędkość 109859/6 bo nudne xd
Fabelol TV
Ta Ania to ciągle by coś chciała
Jaroslaw Nowak
😀😅😇😍😚🤪🤩😔😃😂🙂🥰😋🤨🥳😟😄🤣🙃😘😛🧐😏😕😁☺️😉😗😝🤓😒🙁😆😊😌😙😜😎😞☹️😣😢🤬😱🤗😶😯😴😖😭🤯😨🤔😐😦🤤😫😤😳😰🤭😑😧😪😩😠🥵😥🤫😬😮😵🥺😡🥶😓🤥🙄😲🤐🥴🤒👿👻🤖😻😾🤝🤢🤕👹🎃💀😼🤲👍🏻🤮🤑👺☠️😺😽👐👎🏿🤧🤠🤡👽😸🙌🙀👊😷😈💩👾😹😿👏🏻✊🤛🤘👇🖖✍️🤜👌☝️👋🙏🤞👈✋🤙🦶✌️👉🤚💪🦵🤟👆🖐💄💋👄🦷👅👂👃👣👁👁🧠🗣👤👥👶👧🧒👦👩🧑👨👩‍🦱👨‍🦱👩‍🦰👨‍🦰👱‍♀️👱‍♂️👩‍🦳👨‍🦳👩‍🦲👨‍🦲🧔👵🧓👴👲👳‍♀️👳‍♂️🧕👮‍♀️👮‍♂️👷‍♀️👷‍♂️💂‍♀️🕵️‍♀️🕵️‍♂️👩‍⚕️👨‍⚕️👩‍🌾👨‍🌾👩‍🍳👨‍🍳👩‍🎓👨‍🎓👩‍🎤👨‍🎤👩‍🏫👨‍🏫👩‍🏭👨‍🏭👩‍💻👨‍💻👩‍💼👨‍💼👩‍🔧👨‍🔧👩‍🔬👨‍🔬👩‍🎨👨‍🎨👩‍🚒👨‍🚒👩‍✈️👨‍✈️👩‍🚀👨‍🚀👩‍⚖️👨‍⚖️👰🤵👸🤴🦸‍♀️🦸‍♂️🦹‍♀️🦹‍♂️🤶🎅🧙‍♀️🧙‍♂️🧝‍♀️🧝‍♂️🧛‍♀️🧛‍♂️🧟‍♀️🧟‍♂️🧞‍♀️🧞‍♂️🧜‍♀️🧜‍♂️🧚‍♀️🧚‍♂️👼🤰🤱🙇‍♀️🙇‍♂️💁‍♀️💁‍♂️🙅‍♀️🙅‍♂️🙆‍♀️🙆‍♂️🙋‍♀️🙋‍♂️🤦‍♀️🤦‍♂️🤷‍♀️🤷‍♂️🙎‍♀️🙎‍♂️🙍‍♀️🙍‍♂️💇‍♀️💇‍♂️💆‍♀️💆‍♂️🧖‍♀️🧖‍♂️💅🤳💃🕺👯‍♀️👯‍♂️🕴🚶‍♀️🚶‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️👫👭👬💑👩‍❤️‍👩👨‍❤️‍👨💏👩‍❤️‍💋‍👩👨‍❤️‍💋‍👨👪👨‍👩‍👧👨‍👩‍👧‍👦👨‍👩‍👦‍👦👨‍👩‍👧‍👧👩‍👩‍👦👩‍👩‍👧👩‍👩‍👧‍👦👩‍👩‍👦‍👦👩‍👩‍👧‍👧👨‍👨‍👦👨‍👨‍👧👨‍👨‍👧‍👦👨‍👨‍👦‍👦👨‍👨‍👧‍👧👩‍👦
Adrian Gajtkowski
Eluwina dla matki cyrku suna
otton iii
Polecam 1.5 predkosć
Rafatus XD
▪️🔸💠🈵🉑🈸🈴🈳㊗️㊙️🈺🈲🈚🈹🉐🈯🈶🈶🈷️
Krzysiu 10
Kurwaaaa jakie to nudne