Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

05. Ania z Zielonego Wzgórza - Rozdział piąty. Historia Ani

Dodano: 2016-09-01

Wyświetleń: 42326

Czas trwania: 14:46

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału 05. Ania z Zielonego Wzgórza - Rozdział piąty. Historia Ani


         Posłuchaj całości: https://www.youtube.com/playlist?list=PLL2Ik4KS304xqJBqhjkBi-YVnyekSp0RV

Tytuł: Ania z Zielonego Wzgórza
Autor: Lucy Maud Montgomery
Współtwórca: Krystyna Kozanecka-Kołakowska (lektor)
Wydawca: Agencja Artystyczna MTJ/SMPB

Pierwsza cześć niezwykle popularnej sagi o przygodach rudowłosej Ani Shirley. Jej losy pełne zabawnych i zaskakujących sytuacji to już dziś klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Akcja powieści toczy się na Wyspie Księcia Edwarda, w latach siedemdziesiątych dziewiętnastego wieku. Historia zaczyna się kiedy jedenastoletnia Ania opuszcza sierociniec i trafia do rodziny państwa Cuthbertów. Ich pierwsze spotkanie jest pełne emocji, ponieważ bezdzietna rodzina chciała adoptować chłopca, żeby pomagał w gospodarstwie.

 Maryla Cuthbert początkowo chce odesłać Anię, ale gadatliwa, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka zaskarbia sobie sympatię Mateusza Cuthberta i… zostaje. Jakiś czas później poznaje przyjaciółkę Dianę Barry, zaskakuje wszystkich przefarbowaniem włosów na zielono i dodaniem do ciasta waleriany zamiast wanilii. W jej życiu pojawia się także Gilbert Blythe, ale po tym jak przezywa ją „marchewka” nie może liczyć nawet na okruch sympatii. Dodatkowo między nim a Anią trwa konkurencja o tytuł najlepszego ucznia.        

Komentarze


Nela Kot
1😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😶😐😐😐😐😐😐2🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐏🐑🐑🐑🐑3🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐪🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫🐫4🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐇🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁🐁5🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐰🐭🐭🐭🐭🐭🐭🐭6🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍅🍎🍎
Nightcore Studio
Polecam X2 speed
Ziomek Lil Kaczuszki Hehe
Nareszczie audiobook na rozdziały, a nie cała książka
gra Twaroga
⬆️
Oliwka L
Polecam prędkość0,5xJeśli włączysz lepiej zrozumiesz XD
Quklinka
😀🐵🍇⚽️🌍🔇🏧🇦🇨😁🐒🍉🏐🏚
Trapoo
słucham to 2 min i poziom raka wybił poza skale
Trimix
Najgorsza książka jakąkolwiek słuchałem.
TryHard
Polecam prędkość ×69Kto też like👇ELO BENCCC
Kastom - Brawl Stars
Nudy😀😁😂🤣😃😄😅😆😉😊😋😎😍😘😗😙😚☺️🙂🤗🤔🐵🐒🦍🐶🐕🐩🐺🦊🐱🐈🦁🐯🐅🐆🐴🐎🦄🦌🐮🐂🐃🍇🍈🍉🍊🍋🍌🍍🍎🍏🍐🍑🍒🍓🥝🍅🥑🍆🥔🥕🌽🌶️🏔️🌍🗾🌎🗺️🌏🌐⛰️🏝️🏜️🌋🗻🏖️🏕️🏠🏚️🏘️🏗️🏛️🏟️🏞️🎉🎑🏆🎖️🎫🎏🎐🎈✨🎇🎆🎍🎎🎟️🎗️🎁🎀🎋🎊🎃🎄🔇🔈🔉🔊📢📣📯🔔🔕🎼🎵🎶🎙️🎚️🎹🎸🎷📻🎧🎤🎛️🏧🚮🚰♿🚹🚺🚻🚼🚾🛂🛃🛄🛅⚠️🚸⛔🚫🚳🚭🚯🚱🏁🇦🇩🇦🇴🇦🇶🇦🇪🚩🎌🇦🇫🇦🇷🇦🇸🇦🇹🇦🇮🇦🇬🏴🏳️🏳️‍🌈🇦🇨🇦🇱🇦🇲🇦🇺🇦🇼