Uwaga! Prowadzimy prace serwisowe. Mogą wystąpić problemy z działaniem strony, dlatego prosimy o niekupowanie kont premium.

Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

10. Ania z Zielonego Wzgórza - Rozdział dziesiąty. Przyznanie się do winy

Dodano: 2016-09-01

Wyświetleń: 45232

Czas trwania: 19:01

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału 10. Ania z Zielonego Wzgórza - Rozdział dziesiąty. Przyznanie się do winy


         Posłuchaj całości: https://www.youtube.com/playlist?list=PLL2Ik4KS304xqJBqhjkBi-YVnyekSp0RV

Tytuł: Ania z Zielonego Wzgórza
Autor: Lucy Maud Montgomery
Współtwórca: Krystyna Kozanecka-Kołakowska (lektor)
Wydawca: Agencja Artystyczna MTJ/SMPB

Pierwsza cześć niezwykle popularnej sagi o przygodach rudowłosej Ani Shirley. Jej losy pełne zabawnych i zaskakujących sytuacji to już dziś klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Akcja powieści toczy się na Wyspie Księcia Edwarda, w latach siedemdziesiątych dziewiętnastego wieku. Historia zaczyna się kiedy jedenastoletnia Ania opuszcza sierociniec i trafia do rodziny państwa Cuthbertów. Ich pierwsze spotkanie jest pełne emocji, ponieważ bezdzietna rodzina chciała adoptować chłopca, żeby pomagał w gospodarstwie.

 Maryla Cuthbert początkowo chce odesłać Anię, ale gadatliwa, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka zaskarbia sobie sympatię Mateusza Cuthberta i… zostaje. Jakiś czas później poznaje przyjaciółkę Dianę Barry, zaskakuje wszystkich przefarbowaniem włosów na zielono i dodaniem do ciasta waleriany zamiast wanilii. W jej życiu pojawia się także Gilbert Blythe, ale po tym jak przezywa ją „marchewka” nie może liczyć nawet na okruch sympatii. Dodatkowo między nim a Anią trwa konkurencja o tytuł najlepszego ucznia.        

Komentarze


Fabelol TV
Czy ona jest smutna przez to ze jest ruda? Tak powstają stereotypy o rudych xd
Jaroslaw Nowak
Jeden minus, za dużo reklam 😂
Jaroslaw Nowak
Dzieki za darmowy audiobook leci subik!!!!
milena. ż
Jest 26.09 a ja 15.09 mam test a 01.10 mam wycieczke
Igor Nowak
Piękny głos i audiobuk
Igor Nowak
Czadowe
kofek pl
😀😃😄😁😆😅😂🤣☺😊😇🙂🙃😉😌😍🥰😘😗😙😚😋😜😝😛🤑🤗🤪🤡🥳🤩😎🤓🧐🤨🤠😏😒😞😔😟😕🙁☹️😣😖😫😩🥺😤😠😡🤬🤯😶🥵😮😧😦😯😑😐🥶😲😵😳😱😨😢😰🙄😴😪😓😭🤤😥😭😓😪😴🙄😴🥴🤐😬🤥🤫🤭🤔🤢🤮🤧😷🤒🤕😈👿👹👺
Aspyś
Historia obecności w domu rodziców nie stać na straży miejskiej policji nie jebana atencja i na świecie nie wiem co to za chwilę jadę pod koniec ubiegłego wieku w domu jak tam jest napisane w języku polskim w tym roku nie będzie już jadę na temat również nie ma w swojej pracy na baterii uy na to co się z użytkownikiem a także nie ma nic wspólnego co to znaczy to jest inna ale nie tak dobre mają w swojej klasie a także na plaży w Gdyni i Sopocie miniatura na polu są to jest to że piszę ale to już jestem w stanie się z użytkownikiem jest zablokowana nie ma w swojej klasie cianq w szkole i poza nim w niedzielnym spotkaniu na plaży i mnie nie było na początku do ciebie wiadomość nie no i oczywiście że piszę o się na plaży taki sposób by się z nimi i mnie to nie jest w tym temacie bo nie mam pieniędzy i czasu na plaży i mnie w tym temacie bo to co się z użytkownikiem jest na tej aukcji w zakładce o się na plaży i nie mogę iść do lekarza nie no właśnie co do zasady słów nie ma co liczyć nie ma co ukrywać swój do ciebie zadzwonię za darmo w domu jak będziemy mogli się cieszyć bo nie wiem czy to
Wiktoria
Przez dwa dni uda się przeczytać 28 rozdziałów?
Martynka Marszal
Super