Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

16. Ania z Zielonego Wzgórza - Rozdział szesnasty. Fatalne skutki podwieczorku

Dodano: 2016-09-01

Wyświetleń: 47115

Czas trwania: 28:10

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału 16. Ania z Zielonego Wzgórza - Rozdział szesnasty. Fatalne skutki podwieczorku


         Posłuchaj całości: https://www.youtube.com/playlist?list=PLL2Ik4KS304xqJBqhjkBi-YVnyekSp0RV

Tytuł: Ania z Zielonego Wzgórza
Autor: Lucy Maud Montgomery
Współtwórca: Krystyna Kozanecka-Kołakowska (lektor)
Wydawca: Agencja Artystyczna MTJ/SMPB

Pierwsza cześć niezwykle popularnej sagi o przygodach rudowłosej Ani Shirley. Jej losy pełne zabawnych i zaskakujących sytuacji to już dziś klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Akcja powieści toczy się na Wyspie Księcia Edwarda, w latach siedemdziesiątych dziewiętnastego wieku. Historia zaczyna się kiedy jedenastoletnia Ania opuszcza sierociniec i trafia do rodziny państwa Cuthbertów. Ich pierwsze spotkanie jest pełne emocji, ponieważ bezdzietna rodzina chciała adoptować chłopca, żeby pomagał w gospodarstwie.

 Maryla Cuthbert początkowo chce odesłać Anię, ale gadatliwa, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka zaskarbia sobie sympatię Mateusza Cuthberta i… zostaje. Jakiś czas później poznaje przyjaciółkę Dianę Barry, zaskakuje wszystkich przefarbowaniem włosów na zielono i dodaniem do ciasta waleriany zamiast wanilii. W jej życiu pojawia się także Gilbert Blythe, ale po tym jak przezywa ją „marchewka” nie może liczyć nawet na okruch sympatii. Dodatkowo między nim a Anią trwa konkurencja o tytuł najlepszego ucznia.        

Komentarze


Monika Ziemiańska
Kto z 2019 ?
Zuzanka Ap
Ekstra pomysł z podziałem na rozdziały Przeczytałam do połowy i nie muszę przynajmniej przewijać
kari jaaa
Jak komuś się nudzi:😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😥😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😄😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️💓❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐🤲👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐👐Jednak jest proste
kari jaaa
👇👇👇👇👇👌👌👌👌👌👌
kari jaaa
jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
kari jaaa
jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjaaaaaaaaaaaaaaa
kari jaaa
Kto 2019
Kuba Hus
21:07 Czyli miała kaca:(
Agata Pędziwiatr
Polecam
szcaepon koks
https://tse2.mm.bing.net/th?id=OGC.6ebd7a5803e212919cce879f10b8281c&pid=Api&rurl=https%3a%2f%2fmedia.giphy.com%2fmedia%2f13EOgFTzFfiUM%2fgiphy.gif&ehk=UCKlDSwjxUumJ8ckDgIPAA