Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

"Kamerdyner" | audiobook

Dodano: 2018-10-04

Wyświetleń: 62745

Czas trwania: 01:24:01

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału "Kamerdyner" | audiobook


         „Kamerdyner” to powieść jakiej w Polsce od lat nie było! 
▶️ http://fn.audioteka.com/yt/go/kamerdyner

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 "Kamerdyner" Mirosław Piepka, Marek Klat, Michał Pruski, Paweł Paliński
🎧 Czyta: Grzegorz Kwiecień

Świat, którego już nie ma. Zakazana miłość wciągnięta w wir wielkiej historii. Losy trzech narodów na przestrzeni pięciu dekad. Nieznana, drastyczna zbrodnia. „Kamerdyner” to powieść napisana z rozmachem, ale też pełna małych wzruszeń. 

Marita – niemiecka panienka z dobrego domu. Mateusz – kaszubski chłopak, który po śmierci rodziców trafia na wychowanie do pruskiego dworu. Ich miłość musiała być burzliwa. I była. Tak samo jak wielka historia, na której tle się rozegrała. Narastały konflikty między narodami, wybuchła I wojna światowa i kształt Europy uległ zmianie. Polacy mogli wreszcie świętować własną niepodległość, ale po krótkim czasie mieli znów ją stracić. 

Kim jestem? – to pytanie będzie dręczyć Mateusza Krolla przez całe życie. Polakiem, czy Niemcem? Synem koniuszego, czy jaśnie pana? Bratem pięknej Marity von Krauss, czy zakochanym w niej Kaszubem? Wraz z nadejściem września 1939 roku od odpowiedzi będzie zależało również jego życie. 

Romans Mateusza i Marity to opowieść niepodobna do innych, złożona, pełna trudnych wyborów, ulotnych nadziei i cierpienia, ale przede wszystkim wierna faktom historycznym. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

⚫️ Gdzie nas znaleźć?
www: https://audioteka.com/pl/
Facebook: https://www.facebook.com/audioteka/
Instagram: https://www.instagram.com/audioteka/?...
Twitter: https://twitter.com/audioteka?lang=pl

🔵 To jest bezpłatny fragment (10% z całości audiobooka) udostępniony w celach promocyjnych. Po pełnego audiobooka zapraszamy na stronę http://audioteka.com/pl/ 🔵

#Kamerdyner #audiobook #film #Agora #Fabijański        

Komentarze


KowalskyLeon
Jakie jest przesłanie tego filmu? Kolejny, tu bardzo skrótowy przelot przez zawiłą historię ziem polskich? Jest dużo ciekawszych prawdziwych scenariuszy na film niż ten z "Kamerdynera".
Renata Misz
Jeśli ktoś mówi, że film to mistrzostwo świata to chyba nie wie na czym polega sztuka filmowa.Kamerdyner jest kiczem,kalejdiskopem nieprzylegajacych do siebie zdjęć, kontem pozbawionym dramaturgii,wstydzę się za reżysera!
lolek cykorek
Film jest tak skrajnie chujowy, że nie chce się słuchać książki, chociaż może być niezła...
Henryk Szulc
Ksiazka Zapowiada sie Niesamowicie I Interesujaca , Kiedys Uwielbialem Czytac KSIAZKI , pochlanialem je ....Niestety po Kilku Bolesnych operacjach na Mozgu zwiazanych z Powiklaniami zwiazanych z Rakiem , Nie moge ich CZYTAC , ale za to czuje ICH ZAPACH I SLYSZE SZELEST PRZEWRACANYCH KARTEK ...Ps. Za Czasow Dziecinstwa Babcia I pozniej mam czesto czytaly mi Basnie Do snu Nigdy nie wiedzialem ze bedzie taki dzien ze bede zadnych na Technologies , Ale Dziekuje I za To , bo inni maja Gorzej . Slyszalem od PRZYJACIOL ze POLSKIE Kino jest Dobre I jest wiele wspanialych Ekranizacji. Dziekuje za Ta KSIAZKE . Przepraszam Jezeli robienia JAKIES bledy , nie do Konca mam lpanowane pismiennictwo ( Przepraszam ze sie Rozpisalem na Swoj Temat , Ale chce podkreslic jak WSPANIALYM Jest slysze dobra ppowiesc czy inne DZIELO. Za pomaca nowoczesnej technologi Jak Pieknym jest uczucie czytanie KSIAZKE , czus ich zapach . W dzoisoejszych czasch coraz mniej osob zaglada Do KSIAZKE , a to Przykre , DIEKUJE ZA UDOSTEPNIENIE. I POLECAM , SIETNIE PRZEKAZUJE SLOWA CZYTAJACA- KAMERDYNERA , Przy pomocy wyobrazni mozna sie wczus wI wyobrazic sobie wszystko co dzieje sie w powiesi, NOC Z DNIEM ZMIESZANY POZWALA MI W WOLNYCH CHWILACH SLUCHAC TYCH UDOSTEPNIONYCH CORAZ POWSZECHNIEJ AUDIOBOK. Dziekuje Raz jEszce, hs..ny.Mam Nadzieje ze w bilskiem czasie zostanie pokazany film na WASYCH KAnalah. ...SZCZESLIWI CVi coMoga. To ogbejzec .dZiekuje wAM.
Ewa Hadała-Mikołajczuk
Kamerdyner - film - mistrzostwo świata, szczególnie z kaszubskimi dialogami i doskonałą obsadą. Książkę, przyznam się, odkryłam dzięki filmowi i w te pędy lecę kupić.