Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

PODROBIONY MIÓD? - JAK GO SPRAWDZIĆ ? - Marek Morawski © VTV

Dodano: 2019-02-18

Wyświetleń: 156735

Czas trwania: 31:01

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału PODROBIONY MIÓD? - JAK GO SPRAWDZIĆ ? - Marek Morawski © VTV


         Jak sprawdzić czy miód, któy kupujemy nie jest podrobiony? Proste sposoby. 

UTRZYMUJEMY SIĘ Z WASZYCH WPŁAT - POMÓŻ NAM ROZWIJAĆ STUDIO - tytuł przelewu:

DAROWIZNA NA CELE ROZWOJU STUDIA VTV

NA KONTO: 
​FUNDACJA U ŹRÓDEŁ - NUMER KONTA:
03 1750 0012 0000 0000 2344 7568 

MOŻESZ PRZEKAZAĆ TAKŻE ZA POMOCĄ PAY-PAL:
https://www.paypal.me/studiovtv

lub
https://studiovtv.wixsite.com/studiovtv/wsparcie-finansowe

Przelewy zagraniczne:
SWIFT/BIC: RCBWPLPW
IBAN: PL 03 1750 0012 0000 0000 2344 7568
Adres Banku do przelewu:  
Raiffeisen Bank Polska S A
Warszawa 00-844
ul. Grzybowska 78


ZNAJDZIESZ NAS TUTAJ: https://www.facebook.com/StudioCzasuiPrzestrzeni/


SUBSKRYBUJ I WŁĄCZ POWIADOMIENIA: https://www.youtube.com/channel/UCqO8COuJKf5C_fxKQMh0hHg?view_as=subscriber 

Informacja:
WSZELKIE OPINIE WYRAŻANE NA ANTENIE TELEWIZJI STUDIO VTV PRZEZ ZAPROSZONYCH GOŚCI - SĄ WYŁĄCZNIE OPINIAMI OSÓB W NIEJ WYPOWIADAJĄCYCH SIĘ I NIEKONIECZNIE ODZWIERCIEDLAJĄ PUNKT WIDZENIA STACJI.

Nagrania objęte są prawami autorskimi - nie zezwala się na jakiekolwiek powielanie - kopiowanie bez pisemnej zgody redakcji. 
Filmy można linkować na swoich blogach, grupach społecznościowych i udostępniać jedynie z przekierowaniem na adres źródłowy kanału YouTube STUDIA VTV

Copyright - S T U D I O - V T V - 2019 r. 
kontakt w sprawie publikowania: [email protected]        

Komentarze


Dariusz Żurowski
Miód nie krystalizuje bo nie jest kryształem . Miód się krupi. ;)
Lucjan Partyka
Pan Marek prezentuje miód swój wielokwiatowy ,w rzeczywistosci to miód rzepakowy (biały kolor),miód manuka zawiera w swym składzie metylgioksalem manuka550+Manuka – gatunek miodu powstający z nektaru krzewów manuki (Leptospermum scoparium) rosnących głównie w południowej Australii i Nowej Zelandii[1]. Miód ma dość ciemny kolor, ostry smak i intensywny, nieprzyjemny zapach[2] (zawiera propanal, który ma cuchnący zapach[3]).Miód tego rodzaju, podobnie jak niektóre inne miody, zawiera 2-oksopropanal (zwany również metylglioksalem). Związek ten wykazywał działania antybakteryjne w próbach in vitro[4]. Miód ten nie ma udowodnionych właściwości leczniczych ale w postaci czystej, dla wykorzystania zawartości zawartości 2-oksopropanalu i śladowych ilości nadtlenku wodoru, jest stosowany do oczyszczania drobnych ran i zabezpieczania ich przed zakażeniem, co w efekcie wpływa na proces regeneracji uszkodzonych tkanek. Intensywny aromat może maskować nieprzyjemny zapach trudno gojących się ran[5][6]. Kupując miód u pszczelarza należy go pytać czym zwalcza warroze u pszczóli i w jakim okresie, jak robi to swoimi środkami i w czasie maj- lipiec lepiej takiego miodu lepiej unikać i ;pszczelarz niech szuka jeleni do testów na amitraze ,fluwalinat ,flumetryne etc..która jest zapewne w oferowanym miodzie.
Adam Ochocki
Wszyscy tu piszą o szalonym zwariowanym świecie żywności .Jak to nauka postępu zabija ludzi. To ja zadam pytanie . Ludzie zamieszkują planetę od bardzo dawna nie wiem od kiedy i pewnie żaden najwybitniejszy szanujący naukowiec też mimo swojej wiedzy nie jest wstanie określić. Jak wiemy kiedyś ludzie żyli w idealnym czystym środowisku powietrze itd,jedli zdrowe mięso ,spożywali zdrowe zboże i przetwory , mieli zdrowe owoce . A długość ich życia nie przekraczała 25 góra 30 lat. To wiemy i jest udowodnione. Proszę więc mi odpowiedzieć dlaczego dzisiaj żyjemy 70 /80 i dłużej lat na tej skażonej wszystkim ziemi ????
zbigniew kwiatek
A co z miodami z Ukrainy pomijając fakt elektrowni atomowej są bardzo tanie od 11zl-18zl kg pyłek kwiatowy 5kg 150zl , szczerze mówiąc kupiłem kilka kilogramów miodu i pyłek był smaczny został mały niesmak z jakiego regionu ale w nocy dzieci nie świeciły ,
Max Dexter
JA WIEM TYLKO JEDNO-WIEM ŻE NIC NIE WIEM.
Abba Abba
Marek Grabowski-bardzo polecam!
Maria Lubojemska - Rejman
Pan opowiada też głupoty.Miód w swoim składzie ma cukry proste tj glukoze i fruktoze czyli tzw cukry proste zbierane z kwiatów lub ze spadzi .Wg literatury najbardziej wartościowe są miody spadziowe . Gdzieś czytałam że w Rosji w elektrowniach atomowych pracownicy otrzymywali miod spadziowe jako "posiłek" regeneracyjny.Miód oszukany ma cukier złożony zwany sacharoza czyli ten cukier ze sklepu.W zależności od składu miodu tj stosunku fruktozy do saharozy, kwiatków z których pszczoły go zbierają krystalizacja zachodzi szybciej lub wolniej lub nie zachodzi.Bardzo szybko krystalizuja się miody wielokwiatowe, rzepakowe, ... nie krystaluzuja się np " czyste" miody spadziowe.Chociaż np miod ze spadzi modrzewiowej krystalizuje się już w plastrach. Bardzo trudno jest go wywirować z plastrów. Na sto procent czy miód jest sfałszowany można sprawdzić tylko w laboratorium.Każda pszczoła żadli jak się ją przycisnie! Nawet ta która wyjdzie z plastra. To czy się miód krystalizuje czy nie świadczy o prawdziwości miodu. Nie wydaje mi się żeby miody w sklepach były sfałszowane? To przecież łatwo w laboratorium można sprawdzić, mogą być przegrzane.Pamiętacie miod sztuczny? On był skrystalizowany, smaczny w papierowym pudełku, smarował się jak masło, ...Pamiętacie tzw ziołmiody? One były robione na bazie syropu buraczanego i ziół, były płynne? Dlaczego zniknęły?Skąd ten pan wie co ma w butelce, w słoiku jak go nigdy nie otwierał?Na oko to chłop w szpitalu umarł. Są miody które się krystalizuja, są miody które się nie krystaluzuja, , są miody które w słoiku są częściowo skrystalizowane, ... i to wcale nie wskazuje na to że miód jest oszukany czy prawdziwy. Miód dojrzały płynny, przelewany tworzy stożek. Miód niedojrzaly , rzadki , za szybko wybrany , że zbyt dużą zawartością wody może się popsuć.Życie pszczół jest uporządkowane, ciekawe, ...Jest to owad którego geny są niezmienne od "poczęcia", ...Są to owady które od zarania dziejów służą człowiekowi i życiu organicznemu na ziemi.Każdy truciciel pszczół to pośrednio morderca ludzi.
Tom Kaminski
Dziekuje serdecznie! Wspanialy material, Pozdrawiam
ewakobior
Panie, wszystko dobrze, ale żeby opowiadać ludziom takie rzeczy jak ta kropka miodu na słoiku w supermarkecie to przesada i obrzydliwe.
Telesfor Kosmak
Od wielu lat kupuję miody od tych samych pszczelarzy, co mają małe pasieki w tzw. dziurach zabitych dechami. Miodki prima sort. Mniam!