Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Przeciwzmarszczkowy masaż twarzy

Dodano: 2016-05-18

Wyświetleń: 36496

Czas trwania: 02:46

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Przeciwzmarszczkowy masaż twarzy


         Jak masować twarz, by wygładzić zmarszczki i ujędrnić skórę? Jakie ćwiczenia mięśni twarzy poprawiają wygląd? Zobacz instrukcję przeciwzmarszczkowego masażu twarzy!

Jeśli chcesz wyglądać młodziej zacznij codziennie wykonywać masaż i ćwiczenia mięśni twarzy.

Zadaniem masażu jest pobudzenie mikrokrążenia w tkankach skóry tak, by stała się lepiej ukrwiona, dotleniona i odżywiona. Natomiast ćwiczenia mięśni twarzy zapobiegają powstawaniu drugiej brody, obwisaniu policzków, opadaniu kącików ust i tworzeniu się worków pod oczami. 

Automasaż wykonuj 2 razy dziennie przez około 2-3 min. Każdy ruch powtórz 2-3 razy. Najpierw, delikatnie napinając skórę, przeciągaj opuszkami palców od środka czoła do skroni. Następnie od nosa do uszu, od czubka brody do kącików ust, a na koniec od podstawy szyi do brody. Teraz kolej na skórę wokół oczu. Ona wymaga szczególnej delikatności. Powoli zataczaj koła zaczynając od wewnętrznej lub zewnętrznej części brwi. Potem wykonuj pionowe ruchy z dołu do góry wzdłuż całego czoła. Zacznij od niewielkiego ucisku, a potem odrobinę zwiększ jego siłę. Skórę wzdłuż linii ucha i twarzy masuj ruchem wahadłowym. Staraj się przy tym delikatnie napinać skórę. Na koniec złóż ręce i koniuszkami palców dotknij do brody. Przesuwaj palce do góry wzdłuż żuchwy w kierunku czoła, kończąc na skroniach.

Ćwiczenia mięśni twarzy należy wykonywać raz dziennie przez 5 minut. Każde ćwiczenie powinno trwać około 30 sekund. Powoli płynnym ruchem pochyl głowę w przód a potem odchyl w tył. Powtórz to kilka razy. Teraz przechylaj głowę w prawo i w lewo jakbyś chciała uchem dotknąć ramienia. Następnie wykonaj kilka skrętów głowy - raz w prawo, raz w lewo tak, jakbyś chciała zobaczyć, co znajduje się za tobą. Pamiętaj - unikaj gwałtownych ruchów. Teraz kilkukrotnie lekko zaciśnij i rozluźnij szczękę. Wymów samogłoski AEIOU. Unikaj przesadnej artykulacji.


Podobał Ci się nasz film? Udostępnij go znajomym :)

Odwiedź nas na - http://www.mamazone.pl/

Zapraszamy również do polubienia naszej strony na FACEBOOKU:
https://www.facebook.com/mamazonepl

Znajdziesz nas także tutaj:

GOOGLE+ https://plus.google.com/+mamazone/

Pinterest https://pl.pinterest.com/mamazonepl/

Twitter https://twitter.com/mamazonepl        

Komentarze


The Mindy
Ja lubie masaże z naturalnymi kremami bo one maja dobre wchlanianie i nawilżanie, teraz akurat lece na buatic i powiem wam, że nawet nawet takie masaże przez ponad miesiac :)
PandaMarta
Czy tylko ja wykonywałam te ćwiczenia, jednocześnie oglądając filmik? :)