Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Handel białymi niewolnikami (dr Jan Przybył)

Dodano: 2019-04-14

Wyświetleń: 100928

Czas trwania: 42:57

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Handel białymi niewolnikami (dr Jan Przybył)


         Relacja filmowa z wystąpienia dr Jana Przybyła na temat „Pominięta lekcja historii: Handel białymi niewolnikami”. Przez wieki muzułmanie porywali chrześcijańskich mieszkańców Europy i handlowali na targach niewolników. Niestety wiedza o tym procederze jest regularnie wymazywana z historycznej świadomości Europy w imię "politycznej poprawności" oraz lewicowej inżynierii społecznej dążącej do tego, aby Europejczycy wstydzili się swego pochodzenia. (Skierniewice, 15.02.2019)
----------------------------------------------------------------------------------------------
Działalność naszego kanału można wspierać dowolnymi wpłatami na konto: 88195000012006040342430002 
Tytułem: Darowizna
Kod SWIFT 
Idea Bank: IEEAPLPA 
Kod BIC Idea Bank: IEEAPLPA 
Konto dla widzów ze świata: PL88195000012006040342430002 
Konto Paypal: [email protected] 
Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!        

Komentarze


na argumenty
Działalność naszego kanału można wspierać dowolnymi wpłatami na konto: 88195000012006040342430002 Tytułem: DarowiznaKod SWIFT Idea Bank: IEEAPLPA Kod BIC Idea Bank: IEEAPLPA Konto dla widzów ze świata: PL88195000012006040342430002 Konto Paypal: [email protected] Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!
Stan
Sz. Panie doktorze w Londynie to byla ustawka,powinien pan to wiedziec.
Chollito Chollito
Ukraińcy w Polsce https://youtu.be/hwVaqCwTRX8Żydowska okupacja polskiego Sejmu https://youtu.be/jx4yJh9m_HM
Chollito Chollito
Bardzo ciekawy wykład 👏👏👏
cezary danielewicz
Drogi panie doktorze - po piewsze takie traktowanie bylo normom w tamtym okresie wiec nie mozna tego ujednolicac - cytowana przez pana ksiazka jest powiescia nastawiona na sensacje, nie mozna traktowac tego ogolnie - nie jest logiczne ze jezeli ci niewolnicy byli tak drodzy to wszystkich ich traktowano zle - nie ma to sensu - wiecej korzysci bylo z ich pracy wiec ich los raczej podobny byl do niewolnikow w Ameryce - ciezki ale nie beznadziejny - generalnie wyklad jest pelny uprzedzen i nie moze byc traktowany powaznie. Ot takie tam sobie pogaduszki dosc inteligentnego pana na ktory moga sie nabrac wszelkie warjanty maherowych beretow.
robert laszniewski
się gościu nakręcił
leaf leaff
Panie Doktorze, w temacie handlu białym złotem:https://www.magnapolonia.org/zbieral-grzyby-znalazl-skarb-kilkaset-arabskich-monet-z-viii-i-ix-wieku/Ciekawe co kupowano za te monety? Czy ktoś w mediach zada to pytanie?
Tylko prawda jest ciekawa
Tak od razu na początku wykładu pomyślałem właśnie o tej książce. Mam ją, przeczytałem i szczerze polecam. Wstyd,że jeszcze na pocz. XIX w wieku Europa mimo swojej już przewagi nad islamem tak się żarła między sobą,że zapomniała o Chrześcijanach jęczących w okropnej niewoli. A ta niewola była straszna. Gorsza od murzyńskiej, bo biali porywani przez muzułmańskich piratów, nawet z wysp brytyjskich , mimo potężnej angielskiej floty, byli gorzej traktowani niż bydło i zmuszani do przejścia na islam. Kobiety natomiast były traktowane jak materace.
Bartek R
Ciekawy materiał pełen logicznej argumentacji. Ciekawy jestem ile więcej źródeł historycznych opisujących ten problem da się zdobyć. Ja sam nie mam problemu ze zrozumieniem i zaakceptowaniem tej argumentacji jednak nie sądzę aby powołanie się wyłącznie na dwa źródła było wystarczające. Przydałoby się opracowanie, które sięga głębiej w przeszłość, od samych początków niewolnictwa w północnej afryce, opracowanie które sięgnęłoby do źródeł z różnych okresów i z różnych źródeł. Taki sposób dostarczałby bardzo silnych argumentów.Szanuję przekonania religijne autora jednak mam wrażenie, że może to być poczytywane jako obraz pewnej skrajności i pośrednio zawężać krąg odbiorców. Sam nie chciał bym aby konserwatywny kościół katolicki mógł odbudować swoje wpływy w europie. Kościół jest anachroniczny i skompromitowany niezdolnością do rozwiązywania problemów wewnętrznych. Do pewnego stopnia wywołuje u mnie podobne odruchy wymiotne jak tęczowa propaganda. Niezależnie od tego podstawy moralne i kulturalne muszą istnieć bo nie jesteśmy "homo sovieticus". Tutaj widzę szansę dla etyki przy czym nie będzie to prosta sprawa bo władzę w europie dzierży lewica, która zdaje się mieć przewagę moralną którą skwapliwie wykorzystuje do dyktowania nam co jest dobre a co złe. Lewica dla której nie ma historycznie wytyczonych granic postulatów uznawanych za społecznie niedopuszczalne. Prawica ma to za sobą i bardzo łatwo użyć doświadczeń historycznych jako papierka lakmusowego do identyfikacji ekstremistów na podstawie doświadczeń drugiej wojny światowej. Lewica takich barier nie ma , lewica takich hamulców nie czuje. Dlatego pluje na korzenie z jakich wyrastamy, nieważne jakie by były. Kim jest człowiek bez szacunku do dziedzictwa i korzeni?
Durtu Treeman
Cieszy mnie ze jeszcze ktos ma odwage o takich sprawach mowic. Choc nie oszukumy sie, malo osob dzis chce sie interesowc z kim ma do czynienia. Wystarczy obled wciskanej na sile i nie pytajacej nikogo o zdanie tolerancji. Darmowej, ponizajacej, bezsensownej i jednostronnej tylko ze strony Europejczykow.