Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Handel białymi niewolnikami (dr Jan Przybył)

Dodano: 2019-04-14

Wyświetleń: 99718

Czas trwania: 42:57

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Handel białymi niewolnikami (dr Jan Przybył)


         Relacja filmowa z wystąpienia dr Jana Przybyła na temat „Pominięta lekcja historii: Handel białymi niewolnikami”. Przez wieki muzułmanie porywali chrześcijańskich mieszkańców Europy i handlowali na targach niewolników. Niestety wiedza o tym procederze jest regularnie wymazywana z historycznej świadomości Europy w imię "politycznej poprawności" oraz lewicowej inżynierii społecznej dążącej do tego, aby Europejczycy wstydzili się swego pochodzenia. (Skierniewice, 15.02.2019)
----------------------------------------------------------------------------------------------
Działalność naszego kanału można wspierać dowolnymi wpłatami na konto: 88195000012006040342430002 
Tytułem: Darowizna
Kod SWIFT 
Idea Bank: IEEAPLPA 
Kod BIC Idea Bank: IEEAPLPA 
Konto dla widzów ze świata: PL88195000012006040342430002 
Konto Paypal: [email protected] 
Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!        

Komentarze


na argumenty
Działalność naszego kanału można wspierać dowolnymi wpłatami na konto: 88195000012006040342430002 Tytułem: DarowiznaKod SWIFT Idea Bank: IEEAPLPA Kod BIC Idea Bank: IEEAPLPA Konto dla widzów ze świata: PL88195000012006040342430002 Konto Paypal: [email protected] Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!
leaf leaff
Panie Doktorze, w temacie handlu białym złotem:https://www.magnapolonia.org/zbieral-grzyby-znalazl-skarb-kilkaset-arabskich-monet-z-viii-i-ix-wieku/Ciekawe co kupowano za te monety? Czy ktoś w mediach zada to pytanie?
Tylko prawda jest ciekawa
Tak od razu na początku wykładu pomyślałem właśnie o tej książce. Mam ją, przeczytałem i szczerze polecam. Wstyd,że jeszcze na pocz. XIX w wieku Europa mimo swojej już przewagi nad islamem tak się żarła między sobą,że zapomniała o Chrześcijanach jęczących w okropnej niewoli. A ta niewola była straszna. Gorsza od murzyńskiej, bo biali porywani przez muzułmańskich piratów, nawet z wysp brytyjskich , mimo potężnej angielskiej floty, byli gorzej traktowani niż bydło i zmuszani do przejścia na islam. Kobiety natomiast były traktowane jak materace.
Bartek R
Ciekawy materiał pełen logicznej argumentacji. Ciekawy jestem ile więcej źródeł historycznych opisujących ten problem da się zdobyć. Ja sam nie mam problemu ze zrozumieniem i zaakceptowaniem tej argumentacji jednak nie sądzę aby powołanie się wyłącznie na dwa źródła było wystarczające. Przydałoby się opracowanie, które sięga głębiej w przeszłość, od samych początków niewolnictwa w północnej afryce, opracowanie które sięgnęłoby do źródeł z różnych okresów i z różnych źródeł. Taki sposób dostarczałby bardzo silnych argumentów.Szanuję przekonania religijne autora jednak mam wrażenie, że może to być poczytywane jako obraz pewnej skrajności i pośrednio zawężać krąg odbiorców. Sam nie chciał bym aby konserwatywny kościół katolicki mógł odbudować swoje wpływy w europie. Kościół jest anachroniczny i skompromitowany niezdolnością do rozwiązywania problemów wewnętrznych. Do pewnego stopnia wywołuje u mnie podobne odruchy wymiotne jak tęczowa propaganda. Niezależnie od tego podstawy moralne i kulturalne muszą istnieć bo nie jesteśmy "homo sovieticus". Tutaj widzę szansę dla etyki przy czym nie będzie to prosta sprawa bo władzę w europie dzierży lewica, która zdaje się mieć przewagę moralną którą skwapliwie wykorzystuje do dyktowania nam co jest dobre a co złe. Lewica dla której nie ma historycznie wytyczonych granic postulatów uznawanych za społecznie niedopuszczalne. Prawica ma to za sobą i bardzo łatwo użyć doświadczeń historycznych jako papierka lakmusowego do identyfikacji ekstremistów na podstawie doświadczeń drugiej wojny światowej. Lewica takich barier nie ma , lewica takich hamulców nie czuje. Dlatego pluje na korzenie z jakich wyrastamy, nieważne jakie by były. Kim jest człowiek bez szacunku do dziedzictwa i korzeni?
Durtu Treeman
Cieszy mnie ze jeszcze ktos ma odwage o takich sprawach mowic. Choc nie oszukumy sie, malo osob dzis chce sie interesowc z kim ma do czynienia. Wystarczy obled wciskanej na sile i nie pytajacej nikogo o zdanie tolerancji. Darmowej, ponizajacej, bezsensownej i jednostronnej tylko ze strony Europejczykow.
Grzegorz Świnder
W Zamku Sieraków był podobny wykład .
Święta Tradycja versus ocean przeciwności
Prawie doskonała robota, świetna https://swietatradycja.wordpress.com/tag/biskupi/
krzy sztan
Wspaniałe wykłady tylko dlaczego pomijają najważniejsze, niewygodne dla kościoła fakty?
krzy sztan
Papiestwo też w imię takiego samego pokoju podbijało świat siłą. Przepraszam, nie w imię pokoju tylko miłości!!!
Jarek Makowski
Świetna książka kupiłem przeczytałem