Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Dawid Podsiadło "LUBIĘ WRACAĆ TAM GDZIE BYŁEM"

Dodano: 2019-07-12

Wyświetleń: 2662388

Czas trwania: 04:21

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Dawid Podsiadło "LUBIĘ WRACAĆ TAM GDZIE BYŁEM"


         Najpiękniejsze piosenki Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu wielkich gwiazd polskiej i światowej sceny muzycznej zabrzmiały 8 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków. W dwóch galowych koncertach, zatytułowanych WODECKI TWIST: CHWYTAJ DZIEŃ, udział wzięli: Matt Dusk, Dawid Podsiadło, Mela Koteluk, Brodka, Igor Herbut, Alicja Majewska, Anna Maria Jopek, Aga Zaryan, Gaba Kulka, Urszula Dudziak, JNR Robinson, Sławek Uniatowski i Andrzej Lampert. Solistom towarzyszyła krakowska orkiestra Sinfonietta Cracovia oraz Krzysztof Herdzin Big Band pod jego batutą, a także chór DeocentriCity. 

"Czuję się częścią czegoś bardzo ważnego. Myślę, że Zbigniew Wodecki byłby bardzo dumny" – powiedział kanadyjski mistrz swingu Matt Dusk. 

Podczas koncertu wręczyliśmy również pierwszą w historii Nagrodę im. Zbigniewa Wodeckiego. Trafiła ona do Wojciecha Trzcińskiego - polskiego kompozytora muzyki rozrywkowej, filmowej i teatralnej, aranżera, pianisty i gitarzysty. To Wojciech Trzciński w 1976 roku namówił Zbigniewa Wodeckiego do stworzenia pierwszej płyty, uwierzył w niego i poprowadził, dzięki czemu po latach zespół Mitch & Mitch odkrył jego twórczość i pozwolił zabłysnąć na nowo. Jesteśmy dumni, że pierwsza Nagroda im. Zbigniewa Wodeckiego trafiła do rąk tak wybitnego artysty! Podczas koncertu wręczono także Platynową Płytę za ostatni album Zbigniewa Wodeckiego „Dobrze, że jesteś”.

To jednak nie koniec muzycznych emocji, ponieważ WODECKI TWIST: CHWYTAJ DZIEŃ wyrusza w trasę koncertową! 

Po sukcesie dwóch edycji festiwalu Wodecki Twist Festiwal Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego i Good Taste Production zapraszają na trasę koncertową Wodecki Twist: Chwytaj Dzień. Wyjątkowe widowisko zawita do Lublina, Szczecina, Warszawy, Koszalina, Krakowa, Gdańska, Poznania, Katowic i Wrocławia, a podczas koncertów wystąpi plejada polskich artystów.
W pełnym niespodzianek repertuarze, opartym na ulubionych standardach i przebojach z ogromnego i niezwykle różnorodnego repertuaru Zbigniewa Wodeckiego zaprezentują się m.in. Brodka, Kuba Badach, Mela Koteluk, Gaba Kulka, Andrzej Lampert, Alicja Majewska, Ania Rusowicz, Sławek Uniatowski i inni. Szczegóły dotyczące występów solistów w poszczególnych miastach zostaną podane niebawem.
Ideą trasy podobnie jak festiwalu jest spotkanie wykonawców nie tylko z muzyką patrona wydarzenia, ale i z nim samym, dlatego występom gwiazd towarzyszyły będą projekcje wyjątkowych materiałów archiwalnych. 
03.11 – Lublin, Centrum Spotkania Kultur, godz. 19:00
18.11 – Szczecin, Filharmonia im. M. Karłowicza, godz. 17:30 – DRUGI KONCERT
18.11 – Szczecin, Filharmonia im. M. Karłowicza, godz. 20:30 – SOLD OUT
28.11 – Warszawa, COS Torwar, godz. 20:00
06.12 – Koszalin, Hala Widowisko-Sportowa, godz. 19:00
10.12 – Kraków, ICE Kraków, godz. 20:30
21.12 – Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka, godz. 17:30 – DRUGI KONCERT
21.12 – Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka, godz. 20:30 – SOLD OUT
10.01 – Poznań, Sala Ziemi Poznań Congress Center, godz. 20:30 
11.01 – Katowice, NOSPR, godz. 20:30
17.01 – Wrocław, Narodowe Forum Muzyki, godz. 17:30 – DRUGI KONCERT
17.01 – Wrocław, Narodowe Forum Muzyki, godz. 20:30 – SOLD OUT

Bilety można nabyć za pośrednictwem tej strony: 
http://bit.ly/WodeckiTwistChwytajDzien        

Komentarze


Sylwester Biliński
Śpiewa dobrze , ale do Wodeckiego lata świetlne , dopiero teraz widać jak trzeba potrafić śpiewać żeby zbliżyć się do artysty.
Bartosz Stasiak
Jakie to piękne
Mała Słodziula
A mnie się podobało
Bogumil Nie
C🤮
Agnieszka170686
Lubię, lubię wracać tu i słuchać z zamkniętymi oczami ❤️
Halina Jasion
Jurys..
Tomek Porebski
Tak
Patrycja Grela
Pięknie zaśpiewał!🎶🎷🎻 Brawo:-) 👏
Natalia Stewart
Co dzień nas gnaW nowe strony zadyszany czas.Sto dat, sto sprawWciąga nas, gna nas.I moje dniWszechobecny pośpiech, czasu znakNaznaczy mi,Może przez to tak lubię:Lubię wracać tam, gdzie byłem jużPod ten balkon pełen pnących róż,Na uliczki te znajome tak.Do znajomych drzwiPukać myśląc, czy,Czy nie stanie w nich czasamiTa dziewczyna z warkoczami.Lubię wracać w strony, które znam,Po wspomnienia zostawione tam,By się przejrzeć w nich, odnaleźć w nichChoćby nikły cień, pierwszych serca drżeń,Kilka nut i kilka wierszy z czasów,Gdy kochałaś pierwszy raz.W samym środku zdyszanego dniaOglądasz się tak jak ja, jak ja.Oglądasz sięTam, gdzie miłość zostawiłaś, swąTy jedna mnie umiesz pojąć, bo lubisz:Lubisz wracać tam gdzie byłaś jużPod ten balkon pełen pnących róż,Na uliczki te znajome tak.Do znajomych drzwiPukać myśląc, czy,Czy nie stanie w nich czasamiTamten chłopak ze skrzypcami.Lubisz wracać w strony, które znasz,Do mej twarzy zbliżyć twoją twarz,By się przejrzeć w niej,Odnaleźć w niejChoćby nikły cień, pierwszych serca drżeńKilka nut i kilka wierszy z czasów,Gdy kochałaś pierwszy raz.
Maria Magdalena
Piękne ❤️