Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

5 Testów Sprawdzających Czy Twój Miód Jest Prawdziwy Czy Sztuczny! Jak Rozpoznać Prawdziwy Miód?

Dodano: 2018-02-10

Wyświetleń: 81629

Czas trwania: 06:46

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału 5 Testów Sprawdzających Czy Twój Miód Jest Prawdziwy Czy Sztuczny! Jak Rozpoznać Prawdziwy Miód?


         💗 KONKURS dla wszystkich widzów ( co niedziele losowanie 3 DARMOWYCH produktów z naszego sklepu ) - https://sklep.projektnatura24.pl/konkurs
💗Nasz Sklep: https://sklep.projektnatura24.pl 
★Masz Dobry Temat / Problem na Filmik? Napisz do Nas [email protected]
★Odwiedź nas na: https://projektnatura24.pl/
★Zapisz się na Newsletter: https://projektnatura24.pl/zapisz-sie/

5 testów sprawdzających czy twój miód jest prawdziwy czy sztuczny!
Jak rozpoznać prawdziwy miód.

W dzisiejszych czasach najczęściej kupujemy miód w sklepach spożywczych naiwnie wierząc, że jest to miód ekologiczny.

Wiemy jednak, że niejednokrotnie pod etykietą miodu naturalnego czy ekologicznego, w słoiku może znajdować się miód sztuczny, który nie ma takich samych wartości odżywczych jak ten prawdziwy. Dlatego chcemy Ci zaproponować, byś nie używał już niewłaściwego miodu tylko nauczył się go rozpoznawać i następnym razem miał pewność, że miód który kupiłeś jest prawdziwy.

Jeśli nie potrafisz odróżnić miodu fałszywego od prawdziwego, często jesteś narażony na kupno złego produktu. Na szczęście istnieje kilka prostych testów, które pomogą ci odróżnić miód właściwy od fałszywego i dzięki temu już zawsze będziesz kupował miód organiczny zamiast syntetycznego, wytwarzanego w fabrykach. Ten ostatni podczas długiego procesu produkcji jest filtrowany i pozbawiony wszystkich składników odżywczych, a jego jakość jest zwyczajnie bardzo słaba. Organy sprawujące kontrolę bezpieczeństwa żywności i żywienia oświadczają, że miód jest nadmiernie filtrowany przez przemysł spożywczy, po to, aby utrudnić identyfikację jego pochodzenia geograficznego możliwą poprzez badanie pyłkowe.

Według profesora Vaughna Bryanta około 75% miodu sprzedawanego na rynku nie zawiera żadnych pyłków.

Na szczęście istnieją pewne skuteczne sposoby rozpoznawania miodu naturalnego, a tym samym wyeliminowania możliwości trafienia na miód przygotowany fabrycznie.

Sztuczny miód może być ,,polepszany” za pomocą różnych dodatków smakowych, melasy, syropów cukrowych, kukurydzianych i dekstrozę. Zgodnie z testem przeprowadzonym przez GHgeochem, "jeśli czysty miód naturalny został sfałszowany za pomocą syropu kukurydzianego, jego stosunek izotopów spadnie między dwie wartości dzięki czemu zafałszowanie zostanie udowodnione." Jest to przykład tego, że większość typów miodów oznaczonych etykietami: ,,miód naturalny” czy nawet prezentowanych jako miód organiczny, w rzeczywistości może zawierać dodatek z syropu kukurydzianego.

Prawdziwy, czysty miód jest produktem pszczelim i nazywa się go miodem naturalnym lub ekologicznym.

Niestety liczne badania wykazały, że wiele produktów miodowych sprzedawanych na rynku jako naturalne, są w rzeczywistości fałszywe. Możliwe jest odróżnienie dwóch rodzajów miodu, ale musisz najpierw wykonać kilka testów.

Podejrzewa się, że większość producentów miodu celu zwiększenia zysków dodaje do swoich produktów takich jak miody nektarowe syrop cukrowy lub melasę. Co więcej, dodaje się do nich też mąkę, trociny, piasek, a nawet matową kredę, by miód stał się gęstszy.

Wykonaj jeden z poniższych testów, aby sprawdzić, czy twój miód jest czysty oraz naturalny, czy właśnie kupiłeś inny fałszywy wariant:
1.Ocena wyglądu
Prawdziwy i fałszywy miód różnią się od siebie zupełnie inną strukturą. Ocena wyglądu powinna być pierwszym etapem rozpoznania czy miód jest naturalny.
2. Sztuczka z zapałkami
Miód jest łatwopalny, więc ta sztuczka zdecydowanie pomoże ci wykryć sztuczny miód. Zanurz suchą zapałkę w miodzie. Jeśli po wyjęciu z łatwością uda ci się ją rozpalić, oznacza to, że miód jest prawdziwy. Ponadto płomień..

-------------------

Zastrzeżenie: Materiały i informacje zawarte w kanale Projekt Natura są przeznaczone wyłącznie do celów ogólnych i edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej, medycznej ani innej profesjonalnej porady w jakiejkolwiek sprawie. Oświadczenia te nie zostały ocenione przez żadne organizacje i nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia jakiejkolwiek chorób. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza.        

Komentarze


Projekt Natura
💗 KONKURS dla wszystkich widzów ( co niedziele losowanie 3 DARMOWYCH produktów z naszego sklepu ) - https://sklep.projektnatura24.pl/konkurs💗Nasz Sklep: https://sklep.projektnatura24.pl
mlody yniks
Mój miód z pasieki zapalił się z zapałką
Anna M
Przyśpieszyłam do 1,5 bo normalnie nie da się słuchać !
Andrzej Krok
kieruje na Marek Morawski
Bogdan Górecki
Hej! Nerwowi! A kto was zmusza do oglądania? Ja obejrzałem. Dziękuję.
oscarbialko bialko
zajebisty glos
leo soso
Proponuję oglądać od 4:00 .
Bogdan Szczęch
Już biegnę odkręcać wszystkie miody w sklepie.....a jak już kupię to po ptakach.
Damian
Nudy, nudy i jeszcze raz nudy
Jan Jankowski
Idę jutro do Netto, otwieram słoik z miodem, zanurzam w nim zapałkę i próbuję ja zapalić. Jeśli się zapali, kupuję, jeśli nie, odstawiam na półkę? W dzisiejszym oszukańczym systemie nie da rady tak zrobić. Zakują mnie w kajdany i nikt nie będzie się mnie pytał co ja tam robiłem, czy miód jest naturalny czy sztuczny, a każą zapłacić i zabrać do domu to, co zacząłem. Gdy nie ma państwa, gdy nie ma instytucji kontrolnych, a jeśli są reagują tylko na donosy, to każdy oszust przeżyje. Kontrolować będą tylko tych, którzy sprzeciwiają się przyjętym procedurom czy zasadom kreowanym przez wielką finansjerę, wielkie korporacje, bigfarmę itd. Tu rządzą wielkie pieniądze, a różnego rodzaju instytucje państwowe im służą. Gdyby służyły nam, w żadnym sklepie nie znalazłby się sztuczny miód. Tak było w PRL-u. Dzisiaj sztuczna czekolada nie jest nazywana "produktem czekoladopodobnym", bo państwo nie wie co to honor. "5 Testów Sprawdzających Czy Twój Miód Jest Prawdziwy Czy Sztuczny! Jak Rozpoznać Prawdziwy Miód?" Połowa filmu poświęcona nudnemu ględzeniu, druga polowa sprawdzaniu miodu sposobami, których nie można zastosować w praktyce. Kupie miód sztuczny, przyniosę do domu i mogę go sobie sprawdzać. Inaczej się nie da. Trzeba by jedynie kupować miody skrystalizowane, wtenczas istnieje prawdopodobieństwo, ze są naturalne.