Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Jeden procent, który rządzi światem Cały Film Dokumentalny Lektor PL

Dodano: 2016-06-08

Wyświetleń: 19709

Czas trwania: 01:23:50

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Jeden procent, który rządzi światem Cały Film Dokumentalny Lektor PL


                 

Komentarze


PowersRoyale
Prawda jest taka, że żeby gospodarka państwa się mogła rozwijać, musi być nie równość społeczna i majątkowa. Gdyby wszyscy byli równi, tyle samo by zarabiali itp kraj by się nie rozwijał bo brakowałoby prostych osób do wykonywania prostych zawodów takich jak szambiarz, śmieciarz itp. Nikt by nie chciał tam pracować bo nie są to zbyt perspektywiczne prace.
NooBsoN
1:30 Graczy w krokieta hahah :D chyba lektor przed obiadem nagrywał
Kamil Andrzejewski
nie podoba mi sie ten system jaki tu promuja
m Dzikowiec
No i nie jest w tym nic złego w kapitalistycznym kraju jakim bez wątpienia jest USA, bardziej produktywni zarabiają więcej od mniej produktywnych i to jest logiczna i naturalna kolej rzeczy w kapitaliźmie
Dawid Jarosik
Kurwa jakie bzdury.
Mariusz Szpilewicz
Z tego filmu wynika, że mentalność najbogatszych ludzi świata jest niezwykle uboga i prostacka, bardziej uboga i prostacka niż niejednego ubogiego człowieka. Na czym polega to mentalne ubóstwo i prostactwo? Porównaj dwie firmy A i B. Firmą A rządzi typowy pasożyt dorabiający się na biedocie, daje pracę i osiąga korzyści kosztem ograniczonego dochodu nieadekwatnego do wykonanej pracy robotnika. Firmą B rządzi zaś osoba inwestujaca w rozwój pracownika dobrze opłacanego. Zatem w pewnym sensie taki zarządca początkowo może zarobić mniej, jednak tworząc rozwiniętą i dobrze zmotywowaną społeczność firmową dysponuje zespołem edukowanym, który jest w stanie dokonać innowacji, a przez to stać się bardziej konkurencyjny na rynku - zyskują wszyscy. Przełóż firmę na na skalę globalną i zadaj sobie pytanie czy skrajny egoizm prostacki jest równie dobry co egoizm umiarkowany ze szczyptą altruizmu i który z nich da więcej korzyści? Wygląda na to, że mało bogatych ludzi zadaje sobie to pytanie, a to zaś świadczy o głupocie i nieświadomości tego, że opierając się na skrajnym egoizmie sami sobie ujmują bogactwa i możliwości. Po prostu brak im wyobraźni. Wyobraź sobie dwie linie wykresu górną i dolną, górna to wzrost dochodów właściciela firmy, dolna to wzrost dochodów społeczności firmowej - państwowej - globalnej a wraz z tym powiększające się spektrum potencjału intelektualnego zdolnego do rozwoju i innowacji całej firmy - państwa - planety. Jeżeli obie linie idą ku górze to dobrze, kiedy jedna z nich maleje to źle. Zatem ograniczenie swojego pola widzenia tylko do własnej rodziny (która nota bene powinna być na piedestale) lub tylko samego siebie świadczy o niskim poziomie mentalności lokalnego lub nielokalnego bogacza, który wszelkie formy rozwoju społeczności wspierającej firmę nazywa socjalizmem i mając ograniczone pole widzenia swojego majątku (w postaci nieruchomości, ruchomości i kapitału finansowego) nie zdaje sobie sprawy jak wiele traci na braku kapitału intelektualnego społeczności i jej rozwoju, także finansowego.
Richard Lechis
W ubikacji i to wtedy jak go służba dopuści,a po prawdzie ziemia jest jedna i nasz gatunek ludzki zależy od jej wybryków,przykład? wybuch wulkanu Yellowstone i co zrobi stara morda chazarska,spierniczy na orbitę a i tak tylko przez Was uznana jest jego władza a to normalny stary pierdzioch...
Abc
Na starcie jesteśmy spaleni jako gatunek.. w naszym kodzie genetycznym płynie kur*stwo nic nie można zrobić , pozostaje tylko czekać az dojdzie do samo zagłady bo ktoś kto ma już wszystko będzie chciał jeszcze więcej tylko po to żeby zaspokoić głód swojego ego.
12345alcatraz
Dlaczego tu nie ma żadnego komentarza?