Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

09. Ania z Zielonego Wzgórza - Rozdział dziewiąty. Oburzona pani Linde

Dodano: 2016-09-01

Wyświetleń: 41008

Czas trwania: 17:23

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału 09. Ania z Zielonego Wzgórza - Rozdział dziewiąty. Oburzona pani Linde


         Posłuchaj całości: https://www.youtube.com/playlist?list=PLL2Ik4KS304xqJBqhjkBi-YVnyekSp0RV

Tytuł: Ania z Zielonego Wzgórza
Autor: Lucy Maud Montgomery
Współtwórca: Krystyna Kozanecka-Kołakowska (lektor)
Wydawca: Agencja Artystyczna MTJ/SMPB

Pierwsza cześć niezwykle popularnej sagi o przygodach rudowłosej Ani Shirley. Jej losy pełne zabawnych i zaskakujących sytuacji to już dziś klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Akcja powieści toczy się na Wyspie Księcia Edwarda, w latach siedemdziesiątych dziewiętnastego wieku. Historia zaczyna się kiedy jedenastoletnia Ania opuszcza sierociniec i trafia do rodziny państwa Cuthbertów. Ich pierwsze spotkanie jest pełne emocji, ponieważ bezdzietna rodzina chciała adoptować chłopca, żeby pomagał w gospodarstwie.

 Maryla Cuthbert początkowo chce odesłać Anię, ale gadatliwa, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka zaskarbia sobie sympatię Mateusza Cuthberta i… zostaje. Jakiś czas później poznaje przyjaciółkę Dianę Barry, zaskakuje wszystkich przefarbowaniem włosów na zielono i dodaniem do ciasta waleriany zamiast wanilii. W jej życiu pojawia się także Gilbert Blythe, ale po tym jak przezywa ją „marchewka” nie może liczyć nawet na okruch sympatii. Dodatkowo między nim a Anią trwa konkurencja o tytuł najlepszego ucznia.        

Komentarze


MR AS
😀😃😄😁😆😊☺️🤣😂😅😇🙃😉😉😌😙😗😘🥰😍😚😋😛😛😝😜🤩🥳😏😒😞☹️🙁😕😟😔😣😖😫😩🥺😡😤😤🤬😢🤬🤯😳🥵🥵🥶😓😥😨😨🤗🤭🤫🤫🤥🙄😬😐😶😯😦😧😮🤐😵🤤😴🥴🤮🤧😷😈🤑🤒👿👹🤡💩👾☠️🎃😾😻😽🙀😿😹😺🎃🤚🏼🤞🤞🤛👎✊🤟👆💋🦷👅🧠👶🏻👣🗣👶🏻👩‍🦰👵👳🏿‍♂️👲🏽👩🏽‍🏭👨🏾‍💻👼🤰👨‍👨‍👧‍👦👩‍👩‍👧‍👧👩‍👩‍👦👨‍👩‍👦‍👦👨‍👩‍👧‍👦👩‍👩‍👧👨‍👨‍👧‍👦👩‍👩‍👧‍👧👨‍👧‍👦👨‍👦‍👦👨‍👦👖👗👙👘👕👚🧥🧥🧵🥽🌂🧳👛🎓🎓🥾🥾👑💼🧣⛑🐶🦊🦁🦁🐵🐔🐧🐦🐤🐤🐣🐒🙊🙉🙈🐮🐻🐱🐭🐸🐯🐰🐨🐽🐽🐛🦋🐞🐞🐜🦄🐴🐺🦓🐋🐡🐙🐍🦎🐘🦍🦐🦕🐳🐳🐟🦏🦏🦒🌲🌳🌵🌵🐲🐉🐾🐈🐈🐐🐀🦔🌗🌼🌸🌷🌹🌖🌓🌍🌟🌙🌘🌑🌏🌪⛅️☀️💧☔️🌊❄️⛄️🌬🌫🍏🍎🍐🍓🍈🍇🍉🍑🍆🥑🥥🥥🥕🌽🥒🥖🧀🥚🍳🌽🥯🍠🍑🥝🥙🍟🍕🌯🥙🥘🍣🍜🍲🍤🍣🍙🥮🍘🍥🍨🍨🍴🍻🥤🍿🍪🍺🍸🍹🥡🥢🥡🧂🧂⚽️🏈⚾️🥎🎱🏉🏐🎾🤺🥊🎽🛹🛷🎣⛳️🏏🏸🏒🏑🥍🎰🧩🎲♟🎯🎮🎻🎺🎷🎬🎧🎼🎨🤹🏼‍♂️🎪🎗🏵🏆🥈🥉🚗🚙🚌🚎🚐🚒🚓🚚🚜🛴🚲🚍🚨🛵🚘🚡🚠🚟🚝🚋💺🛰🚀🛬✈️🚊🏟🗿🛳🚢🚢🗽🎡🚢🎢🏝🏖🏰🗺🏯🚏⛲️🎠🏜🌋🏔🗻🏕⛺️🏗🏚🏘🏠🏭🏢🏬🏤🏫🏫🏨🏥🏩🏛⛪️🕌🕍🕋⛩🛤🛣🗾🌠🏙🌃🎇🎑🏞🎆🌌🌉🌇🌅🌄🌁⌚️📲📲⌨️⌨️🕹🖱🖨🖥🗜💽💾📀📀🎥📸📷📽🎞☎️📟🎚🎙📺📠🛢🔌🕰📺⌛️💸💰🔦⏳⏲🔋🧯💈⚗️📿⚰️🧨🔫🧲🔨🎏🖼🚰🌡🧬🧺🧺🧽🧼🛋🔑🛒🎐🎉📅📉📧💌📫📮📬📦🗒📚📘📗📕📐📍🖌🖊🖋✒️🧮📎📎🧷🔖📖📍✂️📂🗂❤️💛💛💚💙🧡💜🖤💔❣️💕💘💖💗💓💞💝🕉☯️♎️♋️🔯💟☸️🛐💘♈️♍️♒️🈚️☢️🈺🈺㊗️🈲🈹🆎🅾️❌🛑⛔️🚯🔆⚜️⁉️⁉️❓♻️✳️❇️🈯️❎❎🌐Ⓜ️🅿️🚾🈂️🛂🛃🚺🛅🛅🔠🆗5️⃣6️⃣4️⃣3️⃣*️⃣⏸🔵🔻🕑🕖♥️🕒🕘🕝 🇩🇯🇪🇨🇨🇩🇨🇱🇧🇦🇧🇾🇪🇬🇳🇱🇪🇸🇮🇱🇬🇵🇬🇺🇬🇩🇮🇷🇯🇵🇽🇰🇱🇸🇱🇦🇰🇮🇶🇦🇨🇷🇱🇻
Marcel Wisniewski
6:30 przecież Ania jest ruda i piegowata 🤨
snowmany 1337
Polecam prędkości 1,25
Kuba Hus
Małgorzata p****ol się!!!!!!
ZoE
dzk
Ansia Khiss
👰 👗👠👠❤❤❤
Natalia Jacher
🌫🌫👱🏻‍♀️🌫🌫👚🌫🌫👖🌫. 👟👟
Oli Chan
Kto słucha w 2019r?
nequ_ vx
👦👕👖👟👟
Tori
Kto słucha na przyśpieszeniu daje łapkę w górę