Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Envee - Gry i Zabawy feat. Muzykoterapia [UKM 070]

Dodano: 2018-12-09

Wyświetleń: 7619

Czas trwania: 07:07

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Envee - Gry i Zabawy feat. Muzykoterapia [UKM 070]


         ZAMÓW WINYL: http://shop.uknowme-records.com/produkt/envee-time-light-2lp/
DIGITAL: http://independentdigital.lnk.to/TimeAndLight

"Gry i Zabawy" is the first single from Envee's "Time & Light" 2LP.
Digital premiere: 14.12.19
Worldwide vinyl record premiere: 04.01.19

Wielki powrót Maćka “Enveego” Golińskiego – pierwszy album od 10 lat!

Ciężko w kilku zdaniach opisać Maćka „Enveego” Golińskiego. Chyba łatwiej napisać, że kto nie zetknął się z jego produkcjami to ma sporo do nadrobienia. Zaczął produkować jeszcze w XX wieku i liczba osób, z którymi miał okazję pracować zajęłaby tu zdecydowanie za dużo miejsca. Te najistotniejsze momenty w karierze Maćka to założenie wraz z Maceo [RIP], Miściakiem i Jealo kolektywu Niewinni Czarodzieje w 2003 roku, wspólne płyty z Fiszem (2005 dla Asflatu) oraz z Natu (Natalią Przybysz z 2008 dla Galapagos) i właśnie aż 10 lat od tej ostatniej płyty długogrającej kazał nam sobie czekać na kolejny swój album.

16 premierowych utworów wytłoczony na dwóch winylach. Płyty kipią od nietuzinkowych gości – wokalnie usłyszeć można takich artystów jak: Ania Szarmach, Bartek Królik, Iza Kowalewska, Mr.Are.Dot, Mrozu, Natalia Przybysz, Olga Stopińska, Sean Palmer i Vito Bambino.

Imponujący jest też skład muzyków gościnnie pojawiających się w produkcjach: Bartozzi Wojciechowski, Damian Kurasz, Dominik Trębski, Emade, Grzegorz Jabłoński, Hubert Zemler, Jerzy Zagórski, Kacper Bogacz, Maciej Wyrobek, Marcin Gańko, Marcin Masecki, Michał FOX Król, Michał Milczarek, Miki Wielecki i Wojtek Sobura.

Muzycznie nie da się tej płyty zamknąć w jakichkolwiek ramach – Time & Light po prostu trzeba posłuchać – najlepiej w całości.

Tak sam autor opowiada o „Time & Light”: Nie wymyślałem, nie wydumałem koncepcji albumu. Ona tam była w nim cały czas od samego początku. Jego istotę i największą wartość dodaną do muzyki wystarczyło dostrzec, jak Stanisław Ulam dostrzegł linie w spiralach liczb pierwszych. Była ze mną 15 lat, a dopiero całkiem niedawno udało mi się ją dostrzec i nią dalej zainspirować. Momenty przestoju i przyspieszenia procesu twórczego były uzależnione od mojego emocjonalnego stanu. Ilość gości była proporcjonalna od żywotności studia, w którym akurat pracowałem albo intensywności życia towarzyskiego. Jakość gości to moje osobiste największe życiowe szczęście i samo w sobie już materiał na opowieść. Opowieść rozciągniętą w czasie jak za długi serial. Jestem przekonany, że jej bohaterem jest logarytm przy podstawie ego z umiejętności pracy w zespole. Pracy bez ściśle określonego celu, jak np. skończenie albumu. Tak jak w tańcu celem nie jest dotarcie do jakiegoś ściśle określonego punktu („Tańczymy, bo gra muzyka” A.Watts). Opowieść jak remiks filmów „Boyhood” i „Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona” (jak ta muza odmładza…) opowiedziana przekładanką scen jak u Tarantino.

Album ukazuje się na dwóch winylach oraz w wersji digitalowej. Za oprawę graficzną płyty odpowiada Maciej „Animisiewasz” Grochot, a wszystkie zdjęcia są autorstwa Filipa Blanka.

Za finalne, masteringowe brzmienie odpowiada Michał „Eprom” Baj. Dystrybutorem winylowej wersji płyty na polskim rynku jest Asfalt Distro.

 

Tracklista:

Side A

1. Entering… (1:14)

2. Nu Stompin’ Ground feat. Bartek Królik (4:54)

3. Lil’ Child (4:09)

4. Wishing You (2:54)

Side B
1. Dni Zamieniam feat. Mrozu (4:33)

2. Draka feat. Vito Bambino (2:28)

3. Stopy feat. Olga Stopińska (4:20)

4. Believe / Raise The Roof feat. Sean Palmer (3:54)

Side C

1. Late Summer feat. Ania Szarmach (4:39)

2. Love Lab feat. Natalia Przybysz (3:24)

3. Love Break (1:14)

4. Love Unconditional (4:19)

Side D

1. Gry i Zabawy feat. Muzykoterapia (7:18)

2. Egodubster (6:37)

3. Passage Y (1:27)

4. When The World Ended feat. Mr.Are.Dot (2:50)

VIDEO CREDITS:
Cinematography - Jakub Blank
Edit - Łukasz Zabłocki        

Komentarze


Łukasz Wróbel
ale ten album jest kozacki envee jest najlepszy a ten numer z Mateuszem a.k.a Vito Bambino banger jakich dawno nie slyszalem blows mine mind
kamilbrzostowski.pl
jest moc
Robert Gorzelak
Muza świetna, obraz dramat!
Dorota Blazewicz
Wyczuwam Fat Freddys Drop👍
Karolina Koszałkowska
👏🏼
Grzegorz Mniejszy
Słucham tego czwarty raz i dopiero teraz mi się podoba.
Gab gab
Ja cie pierdykam teraz na 3 leciało rozdupiło mnie na kęsy... Mega
ale kra
Słowiński Rhythm and Sound ;) eheheh. ale, że dobrze, powaga.
ØCXYN
Niezłe, skojarzyło mi się jakoś z Emade
Daniel Drumz
🤯