Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

34. Ania z Zielonego Wzgórza - Rozdział trzydziesty czwarty. Seminarzystka

Dodano: 2016-09-01

Wyświetleń: 28889

Czas trwania: 19:25

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału 34. Ania z Zielonego Wzgórza - Rozdział trzydziesty czwarty. Seminarzystka


         Posłuchaj całości: https://www.youtube.com/playlist?list=PLL2Ik4KS304xqJBqhjkBi-YVnyekSp0RV

Tytuł: Ania z Zielonego Wzgórza
Autor: Lucy Maud Montgomery
Współtwórca: Krystyna Kozanecka-Kołakowska (lektor)
Wydawca: Agencja Artystyczna MTJ/SMPB

Pierwsza cześć niezwykle popularnej sagi o przygodach rudowłosej Ani Shirley. Jej losy pełne zabawnych i zaskakujących sytuacji to już dziś klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Akcja powieści toczy się na Wyspie Księcia Edwarda, w latach siedemdziesiątych dziewiętnastego wieku. Historia zaczyna się kiedy jedenastoletnia Ania opuszcza sierociniec i trafia do rodziny państwa Cuthbertów. Ich pierwsze spotkanie jest pełne emocji, ponieważ bezdzietna rodzina chciała adoptować chłopca, żeby pomagał w gospodarstwie.

 Maryla Cuthbert początkowo chce odesłać Anię, ale gadatliwa, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka zaskarbia sobie sympatię Mateusza Cuthberta i… zostaje. Jakiś czas później poznaje przyjaciółkę Dianę Barry, zaskakuje wszystkich przefarbowaniem włosów na zielono i dodaniem do ciasta waleriany zamiast wanilii. W jej życiu pojawia się także Gilbert Blythe, ale po tym jak przezywa ją „marchewka” nie może liczyć nawet na okruch sympatii. Dodatkowo między nim a Anią trwa konkurencja o tytuł najlepszego ucznia.        

Komentarze


Malwina G
💛💛💛💜💛💛💜💛💛💛💛💛💛💜💛💜💛💛💛💛💛💛💛💜💜💛💛💛💛💛💛💛💛💜💛💜💛💛💛💛💛💛💛💜💛💛💜💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💜💛💛💛💛💛💛💛💛💛💜💛💛💛💛💛💛💛💛💛💜💛💛💛💛💛💛💛💛💛💜💜💜💜💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💜💛💛💛💛💛💛💛💛💜💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💜💜💜💛💛💛💛💛💛💜💛💛💛💜💛💛💛💛💛💜💛💛💛💜💛💛💛💛💛💜💛💛💛💜💛💛💛💛💛💛💜💜💜💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💜💜💜💛💛💛💛💛💛💛💜💛💛💜💛💛💛💛💛💛💜💛💛💜💛💛💛💛💛💛💜💜💜💛💛💛💛💛💛💛💜💛💛💜💛💛💛💛💛💛💜💛💛💜💛💛💛💛💛💛💜💜💜💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛
Marta Sudoł
☺😊😀😁😂😃😄😅😆😇😈😉😯😐😑😕😠😬😡😢😴😮😣😤😥😦😧😨😩😰😟😱😲😳😵😶😷😞😒😍😛😜😝😋😗😙😘😚😎😭😌😖😔😪😏😓😫🙋🙌🙍🙅🙆🙇🙎🙏😺😼😸😹😻😽😿😾🙀🙈🙉🙊💩👶👦👧👨👩👴👵💏💑👪👫👬👭👤👥👮👷💁💂👯👰👸🎅👼👱👲👳💃💆💇💅👻👹👺👽👾👿💀💪👀👂👃👣👄👅💋❤💙💚💛💜💓💔💕💖💗💘💝💞💟👍👎👌✊✌✋👊☝👆👇👈👉👋👏👐🔰💄👞👟👑👒🎩🎓👓⌚👔👖👗👘👙👠👡👢👚👜💼🎒👝👛💰💳💲💵💴💶💷💸💱🔫🔪💣💉💊🚬🔔🔕🚪🔬🔭🔮🔦🔋🔌📜📗📘📙📚📔📒📑📓📕📖📰📛🎃🎄🎀🎁🎂🎈🎆🎇🎉🎊🎍🎋📱📲📟☎📞📠📦✉📨📩📪📫📭📬📮📤📥📯📢📣📡💬💭✒✏📝📏📐📍📌📎✂💺💻💽💾💿📆📅📇📋📁📂📃📄📊📈📉⛺🎡🎢🎠🎪🎨🎬🎥📷📹🎦🎭🎫🎮🎲🎰🃏🎴🀄🎯📺📻📀📼🎧🎤🎵🎶🎼🎻🎹🎷🎺🎸〽🐕🐶🐩🐈🐱🐀🐁🐭🐹🐢🐇🐰🐓🐔🐣🐤🐥🐦🐏🐑🐐🐺🐃🐂🐄🐮🐴🐗🐖🐷🐽🐸🐍🐼🐧🐘🐨🐒🐵🐆🐯🐻🐫🐪🐊🐳🐋🐟🐠🐡🐙🐚🐬🐌🐛🐜🐝🐞🐲🐉🐾🍸🍺🍻🍷🍹🍶☕🍵🍼🍴🍨🍧🍦🍩🍰🍪🍫🍬🍭🍮🍯🍳🍔🍟🍝🍕🍖🍗🍤🍣🍱🍞🍜🍙🍚🍛🍲🍥🍢🍡🍠🍎🍏🍊🍋🍄🍅🍆🍇🍈🍉🍐🍑🍒🍓🍍🌰🌱🌲🌳🌴🌵🌷🌹🍀🍁🍂🍃🌺🌻🌼🌽🌾🌿☀⛅☁🌁🌂☔💧⚡🌀❄⛄🌙🌞🌝🌚🌛🌜🌘🌘🌒🌓🌔🌕🌖🌗🌘🎑🌄🌅🌇🌆🌃🌌🌉🌊🌋🌎🌏🌍🌐
Kasia Nagórka
mateusz umiera ? :( :( :(
Teo _YT
Szkoda że nie można dać więcej łapek
Aneta Biegun
Kto czyta w 2019 roku daje like xd🤩 Ps. Pięknie czytasz i dziękuje 🙂👍
mogerst 36
Pięknie czytasz
Bartek Kozlowski
Kto słucha w 2019 daje lajka.
Gibson Pro
§5dlaczego
Adam Gawron
Wielkanoc
Julek X
kto 2019