Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

REDAKCJA 24 GODZINY - Nastolatki z Gdańska pobiły nie po raz pierwszy

Dodano: 2017-05-16

Wyświetleń: 238866

Czas trwania: 03:02

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału REDAKCJA 24 GODZINY - Nastolatki z Gdańska pobiły nie po raz pierwszy


         Subskrybuj nasz kanał https://www.youtube.com/channel/UC49O954IuctDrPNPip6R1pQ

Nastolatki, które w czwartek napadły na koleżankę w Gdańsku, zostały w poniedziałek w kajdankach przywiezione przez policję do sądu rodzinnego. Ten mógł zastosować upomnienie, nadzór kuratora lub wysłać dziewczyny do poprawczaka. Decyzją wymiaru sprawiedliwości trafią tam dwie najbardziej agresywne gimnazjalistki.
– Ta decyzja jest spowodowana stopniem demoralizacji i udziałem w zajściu, które mogliśmy obejrzeć w mediach społecznościowych – oświadczył sędzia Rafał Terlecki, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku, komentując skucie rąk nastolatkom..
Dzisiejszy wyrok to efekt wydarzeń z 11 maja. Film na portalu społecznościowym opublikowały same agresorki. Widać na nim jak grupa czterech dziewcząt przewraca na chodnik idącą dziewczynę. Potem biją ją, ciągną za włosy, kopią i wyzywają. Ofiara krzyczy i płacze. Nikt nie broni dziewczyny. Przeciwnie – kilka osób nagrywa zajście telefonami. Słychać też zachęty do bicia.

Według gimnazjalistów do pobicia miało dojść z powodu zazdrości o chłopaka, ale rodzice jednej ze skazanych dziewcząt przekonują, że ich córka pobiła koleżankę, ponieważ ta miała obrażać jej matkę. – Nie poszło o żadnego chłopaka. To głupoty – mówił ojciec jednej z oskarżonych.
Dziewczyny, mimo młodego wieku, doskonale zna gdańska policja. Wszystkie były już notowane. – Policjanci ustalili, że zatrzymane 14-latki podejrzane są łącznie o trzy pobicia – wyjaśnia podkom. Aleksandra Siewart, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Jak się dziś okazało, szokujące nagranie nie jest jedynym. W sieci krąży również drugi film. Widać tu jak te same napastniczki męczą jakąś dziewczynę. Być może tę samą.
Do sprawy dołączyła prokuratura. Sytuacji w gimnazjum przygląda się też Kuratorium Oświaty.
Dzisiejszy wyrok nie zamyka sprawy. Na filmach, które analizuje teraz policja, widać, że w linczu brały udział także inne osoby. One także mają stanąć przed sądem.        

Komentarze


stypa1717
wziasc te smarkule i zbic porzadnie pasem po dupie a publicznie, to wiecej by sie tak nie zachowywaly. Niestety innego sposobu na takie nie ma!
xyz00
Nadal mnie to śmieszy
like like
Rodzice gówno warci, jebani nie potrafią wychować
Adriano Stonoga
Kurwy jebane niech je wyruchaja !
Molibden Cholecystokinina
0:01 jaki taunt xD
GOSIA0066
wychodzi bezstresowe wychowanie ja za malolata pasem dostałam nie raz na grochu się kleczalo i dobrym człowiekiem jestem
Herbatka Czarna
a piszę to dlatego bo moje dziecko spotkało to samo i szkoła umyła ręce a ja zostałem wrogiem tutejszej społeczności ........
Herbatka Czarna
na Syberię z tym bydłem to morze się czegoś nauczą.
Herbatka Czarna
napierdalał bym po ryjach te gówniary i od czasu do czasu zaglądał do ryja czy się jakiś ząb nie zachował,bo dyrekcje szkół mają wyjebane na przemoc w ich szkołach.(pamiętajcie karma jest z wami).
Malwina Gadomska
Ale wyją. :DPrzezabawne. :)