Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

U Pana dziś zostawiam troski swe...

Dodano: 2018-01-19

Wyświetleń: 87114

Czas trwania: 35:09

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału U Pana dziś zostawiam troski swe...


         „Moją pociechę znajduję w jednym jedynym towarzyszu, który nigdy mnie nie opuści, to jest, w naszym Boskim Zbawicielu w Najświętszej Eucharystii… To u stóp ołtarza odnajdujemy siłę potrzebną w tym naszym odosobnieniu. Bez Najświętszego Sakramentu takie położenie jak moje byłoby nie do zniesienia. Jednak, mając naszego Pana u boku, trwam zawsze w szczęściu i zadowoleniu…

Dla dusz, które pragną Mu się podobać, Jezus w Najświętszym Sakramencie jest najczulszym z przyjaciół. Jego dobroć wie, jak dostosować się do najmniejszego ze swoich stworzeń jak i do największego z nich. Nie obawiaj się więc, w waszych samotnych rozmowach, mówić Mu o swych nędzach, obawach, zmartwieniach, o tych, którzy są ci drodzy, o swoich zamiarach i nadziejach. Czyń to z zaufaniem i otwartym sercem.”
(bł. Damian de Veuster)

„Teraz zdradzę tajemnicę mojej pierwszej spowiedzi. Dobry ów ksiądz po wysłuchaniu mnie powiedział tych kilka słów: „Moje dziecko, twoja dusza jest świątynią Ducha Świętego. Zachowaj ją zawsze czystą, aby On mógł w niej prowadzić dalej święte działanie”. Słysząc te słowa, poczułam się przejęta szacunkiem do mego wewnętrznego „ja” i zapytałam dobrego spowiednika, jak powinnam postępować: „Uklęknij tam u stóp Matki Boskiej i proś Ją z całym zaufaniem, aby miała pieczę nad twym sercem i przygotowała je, abyś jutro przyjęła godnie Jej ukochanego Syna i zachowała swe serce jedynie dla Niego”. 

W kościele była niejedna figura Matki Boskiej, ale ponieważ moje siostry ozdabiały zawsze ołtarz Matki Boskiej Różańcowej, byłam przyzwyczajona modlić się przed tym ołtarzem. Dlatego i tym razem poszłam tam prosić z całą żarliwością, do jakiej tylko byłam zdolna, aby Matka Najświętsza zachowała tylko dla Boga moje serce. Powtarzając kilkakrotnie to pokorne błaganie z oczyma utkwionymi w statuę, wydawało mi się, że Matka Boska uśmiecha się do mnie i że mi przytakuje spojrzeniem i gestem dobroci. Byłam tak przepełniona radością, że słowa nie mogłam powiedzieć.”
(sługa Boża Łucja dos Satos)


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Na wieki, wieków. Amen.        

Komentarze


Izabela Rejent
Kocham Ciebie Panie Jezu.
maarwopi
Pan mój i Bóg mój. W każdej godzinie rozmawiam z Nim, On jest zawsze przy mnie. Prowadzi mnie na łąki zielone i wody spokojne. Z Nim życie jest piękne. Nie czuję zmęczenia i smutków bo Pan jest ze mną, a z Nim wszystko jest dobre.
Monika Mielcarz
piękna piosenka
Monika Mielcarz
piękna piosenka
Tomasz Lipka
Panie opiekuj się Kasią i mną ,jesteśmy szczęśliwi ,dopomóż mi w moich troskach .
Basik Milko
.....ale cudna piosenka ...jak będzie mi smutno będę sobie ją puszczać
Anna Vata
Piekne slowa i pieknie zaspiewane!Bog zaplac!
marzena wasowicz
Kocham cie jezu przepraszam za wszystko co zle robie jezu najkochanszy wybacz mi.
supen girl 98
takie piekne
Barbiatko Barbara Basienka
Dziękuję...Bóg zapłać...piękne pieśni ..