Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Nie nazywaj się kierowcą, jeśli nie znasz tych 9 sekretów

Dodano: 2019-08-11

Wyświetleń: 1511971

Czas trwania: 07:57

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Nie nazywaj się kierowcą, jeśli nie znasz tych 9 sekretów


         Każdy kierowca wie, że prowadzenie samochodu nie jest łatwe. Musicie radzić sobie z wieloma małymi problemami na raz. Jaki jest najbardziej wydajny sposób korzystania z klimatyzacji latem? Jak wydostać się z błota lub piasku? Nawet jeśli jesteście już doświadczonymi kierowcami, nie zaszkodzi zapoznać się z kilkoma nowymi wskazówkami, o których jeszcze nie słyszeliście.

💥 A tak na marginesie, w filmiku jest ukryty kot. Podpowiedź: jest czarny! Jeśli zauważycie naszego małego futrzastego przyjaciela, jesteście bardziej uważni niż większość ludzi! 😽

 


CZAS:


Bezpieczne wyprzedzanie 0:30

Dbajcie o wycieraczki 1:16

Latem korzystajcie mądrze z klimatyzacji 2:25

Dbajcie o klimatyzację zimą 3:42

Uruchamianie samochodu podczas mrozu 4:27

Jak wydostać się z błota lub piasku 5:02

Zwracajcie uwagę na koła 5:50

Wykorzystajcie w pełni alarm samochodowy 6:22

Pamiętajcie o szczegółach 7:08Muzyka: Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/STRESZCZENIE:

- Czasami, gdy chcecie szybciej dotrzeć na miejsce, musicie wyprzedzić inny samochód na wąskiej dwupasmowej jezdni. Za każdym razem, kiedy czujecie, że nie macie wystarczająco dużo czasu na zakończenie manewru, wróćcie na swój pas, a nie zjeżdżajcie na pobocze.

- W mroźne dni odsuwajcie na noc pióra wycieraczek, żeby nie przymarzły do szkła. I na koniec, nigdy nie uruchamiajcie wycieraczek na suchej szybie. Są one przeznaczone do mokrej powierzchni.

- Wyobraźcie sobie, że jest gorący letni dzień i wsiadacie do samochodu, który stał na słońcu kilka godzin. System klimatyzacji kumuluje w sobie toksyczne substancje, których, nie chcecie wdychać. Zanim więc wsiądziecie do samochodu, wypompujcie gorące powietrze naturalnie.

- W Polsce mamy 4 pory roku, a zimy często są mroźne i śnieżne, więc klimatyzacji używamy zwykle latem. Jeśli pozwolicie klimatyzacji na zimowy sen, możecie nie być w stanie uruchomić jej latem. To samo tyczy się nagrzewnicy. Musicie włączyć ją na co najmniej 30 sekund, nawet latem.

- Kiedy temperatura na dworze spada poniżej -10°C, a wy wsiadacie do auta, nie uruchamiajcie go od razu. Zanim uruchomicie samochód, włączcie światła drogowe na 3 do 5 sekund. Pozwoli to na przepływ prądu przez system i ułatwi start silnika.

- Gdy zakopiecie się w błocie, piasku lub śniegu, nie panikujcie i pamiętajcie, że jest na to sposób. Spuśćcie powietrze z opon do połowy, co zwiększy ich powierzchnię.

- Kiedy jedziecie samochodem przez wąskie drogi, a z naprzeciwka nadciąga sznur aut, zwróćcie uwagę na ich koła. Jeśli macie wrażenie, że jakiś samochód dziwnie się zachowuje, nie czekajcie, aż zobaczycie kierunkowskaz

- Warto nie doczepiać pilota do alarmu z innymi kluczykami i zawsze trzymać go przy sobie. Nie uruchamiajcie też systemu antywłamaniowego dla zabawy.

- Oczywistym jest, że należy utrzymywać przednią szybę w czystości, ale jest jeszcze kilka rzeczy, które mogliście przeoczyć. Boczne szyby posiadają gumowe uszczelki, których pewnie zapominacie czyścić.
Muzyka: Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/

Użyte materiały (zdjęcia, filmy i inne) pochodzą z:
https://www.depositphotos.com
https://www.shutterstock.com
https://www.eastnews.ru
___
Zasubskrybuj nasze kanały:

5-minutowe Sztuczki 
https://bit.ly/2J4IN8l
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIEWCZYN 
https://bit.ly/2txVU7w
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIECI 
https://bit.ly/2F40z7V
PRAWDZIWE HISTORIE 
https://bit.ly/2J3Cdis        

Komentarze


Ala Górnik
Autor prostą metodą wsadzenia kija w mrowisko osiągnął swoje: 1,6 mln. wejść i 1,5 tys. komentarzy. Konfederacja by chciała mieć tyle po swych konferencjach.
QbsOnn
Ja znam poradę Nie nagrywaj więcej takich poradników proszę
Bocian_Na_Luzie
Człowieku mroźne i śnieżne zimy to chyba nie wiem gdzie
PDP SanWin
Nie zostawiać w zimę na ręcznym
Patryk Poniatowski
Gowno gowno gowno!!! Te rady to chyba dla debili...
Instalvel
W pierwszej kolejności proponuję edukację "Panie Lektorze". Nie wciskaj ludziom kitu ! ! !
Solo Ta
takiego steku bzdur dawno nie oglądałem.
Tomasz K
Co to za tłuk robi te filmiki :D
Mateusz 98
Ja pierdole. Brak słów
serwisgps2
Kiedy jest mróz, włączcie przed uruchomieniem auta światła na 10 minut, wsadźcie sobie palec w dupę i powąchajcie, to pozwoli systemowi działać skutecznie !!!