Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Unia Europejska dla dzieci

Dodano: 2013-04-22

Wyświetleń: 40965

Czas trwania: 03:19

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Unia Europejska dla dzieci


         Multimedialny program edukacyjny Unia Europejska dla dzieci jest podzielony na dwie części.

Część edukacyjna zawiera podstawowe dane statystyczne o państwach UE, informacje o przemyśle i rolnictwie -- można tutaj znaleźć mapy konturowe zawierające główne elementy charakteryzujące poszczególne kraje, położenie miast, pasm górskich, wyżyn i nizin, rzeki, tereny przemysłowe oraz rolnicze.

Charakterystyka każdego kraju zawiera także hymn państwowy w wersji oryginalnej oraz jego opis w języku odbiorcy wraz z dubbingiem.

Dodatkowym elementem uzupełniającym informacje o poszczególnych państwach jest bogata galeria, zawierająca zdjęcia, głównie zabytków kulturalnych i historycznych oraz charakterystycznych miejsc.

Część rozrywkowa zawiera gry edukacyjne do sprawdzenia wiadomości z geografii Europy, znajomości flag narodowych, stolic, powierzchni oraz liczby obywateli państw członkowskich. Część ta zawiera gry pamięciowe Memory z możliwością wyboru poziomu trudności, wybór flag narodowych oraz rozpoznawanie strojów ludowych. To wszystko w komiksowej formie, atrakcyjnej dla dzieci.

Program jest dostępny online, jest łatwy w obsłudze i dzięki intuicyjnemu interfejsowi graficznemu, orientacja w programie nie stanowi żadnego problemu.

Program świetnie nadaje się do wykorzystania na tablicach interaktywnych.

Baw się i poznawaj Unię Europejską!

Wypróbuj za darmo http://www.didakta.pl/programy/unia-europejska-dla-dzieci/ 
 
Portal edukacyjny http://www.didakta.pl - multimedialne programy edukacyjne dla szkół podstawowych, gimnazjów i ich uczniów. 
Materiały do nauki online, gry dydaktyczne i testy służące do przećwiczenia i sprawdzenia wiadomości.        

Komentarze


Mruk cuiavia
Gdzie jest ta gra!!!!!
Klaudia Badzińska
Którym nie udało się zalogować w tą aplikację , prawdziwy youtuber lub youtuberka dawałoby takie aplikacje żeby można było bez najmniejszego problemu .
Klaudia Badzińska
I co myślisz sobie że jak dajesz grę i nie da się jej odpalić to co myślisz że jesteś taki fajny jak robisz smutek ludziom
Klaudia Badzińska
Uruchomić tej aplikacji i jak klikałam tam w zamów tytuł ( a klikałam tam ponieważ nie pisało nigdzie indziej jak uruchomić tą aplikację
Klaudia Badzińska
Ty głupku nie da się uruchomić tego programu , powinno być tak , że jak się klika w opisie (pod tym filmem) to że wyskakuje od razu ta aplikacja a nie że coś tam piszesz ( niepotrzebnie) a jak pisze zamów tytuł (jakiś tam) a klikałam tam ponieważ nie było tam nigdzie indziej jak
Kacper Jabłonka
unia europejska rucha małe dzieci
pozdro koshi pliss
nudne
Mateusz Niewiejski
JAK TEN PROGRAM URCHOMIĆ????!!!