Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

IPNtv: Wywalczona. Niepodległa. Polska. (spot)

Dodano: 2017-11-11

Wyświetleń: 187435

Czas trwania: 31 sek

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału IPNtv: Wywalczona. Niepodległa. Polska. (spot)


         Nie było jej. A jest. Polska! Akcja społeczna IPN, którą włączamy się w przygotowania do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. 


#Mojaniepodległa #Niepodległa #PL1918 #11listopada #Niepodległość #Polska #Poland #Niezwyciezeni #TheUnconquered        

Komentarze


Konrad Ziętek
Tylko żeby trochę dłuższy!!!
Rocky91914
My Polacy wiemy że pokój nie jest dany raz na zawszę ! Jeśli będzie trzeba będziemy jej znów bronić i za nią przelewać krew to nasza ziemia nie pozwolimy nikomu na jej przejęcie czy okupację.
Mikolaj Gala
Polska się wzięła z dyplomacji głównie (Paderewski,Dmowski i te sprawy) a nie z jakiejś bijatyki jak na filmie pokazali
Natalia z tatą
Czas skończyć z kultem Piłsudskiego. Uciekł jak szczur z okrętu, składając 12 sierpnia -dzień przed bitwą Warszawską -dymisję z wszelkich funkcji, zostawiając Witosa samego. To Witos i GENERAŁ ROZWADOWSKI obronili Warszawę i Polskę, zatajając jednocześnie zachowanie Piłsudskiego (za co później podziękował im więzieniem)Witos:W nocy z 9 na 10 września 1930 został aresztowany i osadzony w twierdzy brzeskiej (bez postawienia politykowi żadnych zarzutów). Zatrzymanego bito i upokarzano – Witosowi nakazano m.in. ręczne czyszczenie latryn i opróżnianie wiader na odchody. Generał Rozwadowski:Po przewrocie majowym, Generał Rozwadowski został wraz z grupą wysoko postawionych generałów aresztowany i wywieziony do Wojskowego Więzienia Śledczego na Antokolu w Wilnie. Wysunięto wobec nich absurdalne zarzuty natury kryminalnej. Faktem jest jednak, że żadnemu z wymienionych generałów nie udowodniono winy. Sprawę Malczewskiego umorzono, Zagórski zaginął, a Rozwadowski i Jaźwiński zmarli zanim zakończyły się procesy w ich sprawie.
Paweł Assassin
Arcydzieło!!!
Murmeniusz
zapowiada się kolejny hicior! nie mogę się doczekać
Michał Sikorski
Nie było Polski, ale teraz już zawsze będzie i to co raz silniejsza, ponieważ co raz więcej jest ludzi którzy w Polskę wierzą, kochają ją i chcą aby jak kiedyś to właśnie Polska przodowała Europie a nie słuchała elit innych Państw, które ze swoimi problemami sobie nie radzą i gdyby nie ich ogromne, często zagrabione w przeszłości bogactwa już dawno by nie istnieli na mapie i to przez autodestrukcje. Chwała wielkiej Polsce! Unia Europejska nam niepotrzebna i powinna zostać rozwiązana!
Typowy Janusz
Polska jest. A III Rzeszy i ZSSR już nie ma. Wniosek? Nie zadzieraj z Polską, bo zginiesz
Vïa LeopardRevolution
IPN robi sświetną robotę z tymi spotami. Winszuję pomysłu. Nowocześnie, ale poza ciekawym obrazem kryje się historia. Nasza historia.
BLuEsKuLL
Szkoda, że takie krótkie...