Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

Seks w epoce kamienia

Dodano: 2014-11-09

Wyświetleń: 1538976

Czas trwania: 44:59

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału Seks w epoce kamienia


         Film przedstawiający efekt spotkań różnych paleolitycznych archaicznych grup ludzkich. Genetyk Svante Paabo od lat bada neandertalskie aDNA (starożytne DNA) i odnajduje jego sekwencje w genomie współcześnie żyjących ludzi. Na podstawie analiz jego zespół dokonał odkrycia nieznanej dotąd kolejnej obok neandertalczyka grupy ludzkiej zamieszkującej w paleolicie Eurazję, denisowiańczyka. Jak się okazuje sekwencje nukleotydów charakterystyczne dla członków tej grupy również są obecne w DNA ludzi współczesnych. Fakt wystąpienia w puli genowej człowieka współczesnego sekwencji neandertalskich i denisowskich wskazuje na uprawianie przez naszych przodków seksu z przedstawicielami tych grup. Oznacza to, że grono naszych przodków należy powiększyć o neandertalczyków i denisowiańczyków, wszyscy jesteśmy hybrydami ... każdy inny wszyscy spokrewnieni.        

Komentarze


Pawel Wasik
:D oha herkesten beklerdim ama hadiseden beklemezdim ifşasını yayınlamışlar bakın http://bivogugasajij.tk/?youtubesvOm26_
jesse james
Jak ktoś jest nie w temacie, to po obejrzeniu tego politycznie poprawnego filmu może pomyśleć, że murzyni (homo sapiens) uprawiali seks z białymi kobietami (neandertalczycy). Nie wiem czy taki był zamiar twórców tego pseudo-popularnonaukowego bełkotu, ale homo sapiens tak nie wyglądali. Mieli raczej śniadą skórę, a ich twarze nie posiadały cech negroidalnych.
eminemthebest
To mój prastary był małpą?
Katarzyna Rewińska
nie jesteśmy z kosmosu. A przodków nie trzeba się wstydzić
Jakub Jasinski
tak samo jak i niektore polki puszczaja sie z czarnuchami tak i wtedy
Klaudia Banan
Spokojnie to tylko kuksowa
lauriszonek
0:00
Tymo Woj
Jedno jest pewne : podrywali i zalecali się za pomocą maczugi .
gryzelda wamp
pierdoly
Pan Totoro
27:48 Błąd w tłumaczeniu. Wapień nie zakwasza atmosfery. DNA ulega zniszczeniu w środowisku kwaśnym, a w środowisku alkalicznych, wapiennych jaskiń, zachowuje się relatywnie dobrze. Podobnie było w przypadku wyizolowania przez zespół Paabo DNA ze szczątków neandertalczyków - posłużyły do tego kości pochodzące z wapiennych jaskiń chorwackich.