Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

※INDIAŃSKA MUZYKA RELAKSACYJNA Z WILKAMI※ 1 HOUR ➸ do nauki ➸ do czytania ➸ do snu ➸ do medytacji ➸

Dodano: 2016-01-20

Wyświetleń: 252579

Czas trwania: 01:03:01

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału ※INDIAŃSKA MUZYKA RELAKSACYJNA Z WILKAMI※ 1 HOUR ➸ do nauki ➸ do czytania ➸ do snu ➸ do medytacji ➸


         Indiańska muzyka,
muzyka Indian obu Ameryk.
Indianie Ameryki Południowej.
Indiańską muzykę Ameryki Południowej reprezentowała niegdyś wysoko rozwinięta kultura Inków. Jeszcze w XVI i XVII w. przybysze eur. obserwowali rozwinięte życie muz. i bogate instrumentarium. O dawnej kulturze świadczą dane archeol. i ikonograficzne, instrumenty zachowane w muzeach (Lima), a także liczne pozostałości dawnej muzyki indiańskiej w muzyce lud. Peru, Ekwadoru i Boliwii. W czasach swego rozkwitu wiązała się ona z życiem dworskim (instytucja śpiewających dziewcząt) i kultowym, z zabiegami leczn.,magicznymi (wywoływanie deszczu), z uroczystościami (dorocznymi, żałobnymi). W odróżnieniu od muzyki Indian meksykańskich w muzyce południowoamer. nie występowała wielogłosowość. Najważniejszymi instrumentami były: flet prosty, popularna do dziś fletnia Pana z gliny, tzw. autaras sicu, a także zachowane do obecnych czasów trąby, niegdyś osiagające ogromne rozmiary, ponadto 2 rodzaje bębnów — wysoki i niski, łuki muz., rogi oraz liczne idiofony, np. grzechotki. Bardzo zróżnicowane tańce o symbolice zwierzęcej (taniec moskita) zawierały też elementy pantomimy, ilustrujące aktualne wydarzenia (podboje, walki z najeźdźcami), m.in.peruwiańskie tańce zw. chunchas i collas. Wiele elementów indiańskich zachowało się prawie na całym kontynencie (np. pieśniYaravi, tańce zw. huainito, występujące od północnej Argentyny do Ekwadoru). Pozostałości dawnej muzyki występują gł. w muzyce pasterskiej (wykonywanej na fletach); są to pieśni pracy, pieśni doroczne i tańce kołowe. Podstawowym systemem tonalnym jest do dziś skala pentatoniczna (› pentatonika), uzyskiwana na fletni Pana. Rytmika jest z zasady parzysta, częste są › synkopy. Kościół katol. zaakceptował kultywowanie niektórych tańców (bailes, chinos w Chile) podczas liturgii. Wymienność między indiańską kulturą muz. i eur. muzyką kośc. zaznaczyła się na terenie Boliwii, gdzie kultywowany przez jezuitów śpiew kośc. wchłonął wiele elementów dawnej pentatonicznej melodyki. Stosunkowo najprymitywniejsza, rozwinięta z dala od wielkich ośrodków Inków, jest muzyka Indian z Brazylii, Chile (słynne bębny magiczne), niektórych rezerwatów w Wenezueli oraz z Ziemi Ognistej. Muzyka tych ostatnich jest najprymitywniejsza, o ubogim instrumentarium, obejmującym gł. idiofony (wirujące kostki), i niewielkim › ambitusie.


Dzięki za oglądanie moich filmów i słuchanie muzyki.

Subskrybujcie kanał i zostawcie łapkę w górę jeśli podoba się Wam mój film.

Pozdrawiam ♥

Zapraszam na naszą stronę na Facebooku Muzyki Natury: https://www.facebook.com/muzykanatury/

Polecam też odwiedzić nasze inne kanały:

Nauka i Motywacja https://www.youtube.com/channel/UCmAvGzSP5RdVHuyjK7EDK5A
(kurs z biologii, kurs z chemii, metody zarządzania czasem i skutecznej nauki)
Strona na Facebooku Nauka i Motywacja: https://www.facebook.com/naukaimotywacja/ 

Muzyka dla zwierząt: https://www.youtube.com/channel/UCmDpuYLW1hniL9YjKYd_Deg 
(muzyka relaksacyjna dla zwierzaków, ułatwia uspokojenie kotów i psów, pomaga zasypiać zwierzakom pod nieobecność właścicieli)

Baby music: https://www.youtube.com/channel/UCke4NcLVA3niQ__XOwpwUzQ 
(muzyka dla niemowląt i matek w ciąży, ułatwia usypianie dzieci, uspokajanie niemowląt)

It is easy! https://www.youtube.com/channel/UCklK1v9g0vazhv7dTAX6v3g (nauka angielskiego, kurs maturalny i nie tylko)        

Komentarze


Wolf Creepypast
Najfajniejsza muzyka do relaksu i te wilki mistrzostwo. Like i subskrypcja. ❤❤💚💙💜💛
Havyn HV
Niesamowite połączenie spokojnej muzyki do muzyki indyjskiej
Fija
To jest piękne...pomaga się odprężyć :)
KupcioPro12 kubx
Kocham wilki
Gra Ste
Piekna muzyka zwierzeta tez bo tworza przyrode ,nam ludzia duzo przestalo pasowac wilki psy i inne zwierzeta czlowek sie zagalopowal czas zaczac myslec dusza nie cialem i uzywac intuicji pozdrawiam
Ernest Lipka
Piękna muzyka.
violcia
cudenko
Zosia Frączak
Ta muzyka pomogła uspokoić moją sunię
aga nowak
Od dziecka czuje ze mam w sobie kod genetyczny Indian kocham wolnosc wilki dziekuje najpiekniejsze jest Indianskie wszystko inne to miernota.
natalia szczepanska
Piękne wilczki