Wybierz format pliku, który chcesz pobrać

REDAKCJA 24 GODZINY - Nastolatki z Gdańska pobiły nie po raz pierwszy

Dodano: 2017-05-16

Wyświetleń: 236944

Czas trwania: 03:02

Podstawowe formaty

Dodatkowe formaty

Opis materiału REDAKCJA 24 GODZINY - Nastolatki z Gdańska pobiły nie po raz pierwszy


         Subskrybuj nasz kanał https://www.youtube.com/channel/UC49O954IuctDrPNPip6R1pQ

Nastolatki, które w czwartek napadły na koleżankę w Gdańsku, zostały w poniedziałek w kajdankach przywiezione przez policję do sądu rodzinnego. Ten mógł zastosować upomnienie, nadzór kuratora lub wysłać dziewczyny do poprawczaka. Decyzją wymiaru sprawiedliwości trafią tam dwie najbardziej agresywne gimnazjalistki.
– Ta decyzja jest spowodowana stopniem demoralizacji i udziałem w zajściu, które mogliśmy obejrzeć w mediach społecznościowych – oświadczył sędzia Rafał Terlecki, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku, komentując skucie rąk nastolatkom..
Dzisiejszy wyrok to efekt wydarzeń z 11 maja. Film na portalu społecznościowym opublikowały same agresorki. Widać na nim jak grupa czterech dziewcząt przewraca na chodnik idącą dziewczynę. Potem biją ją, ciągną za włosy, kopią i wyzywają. Ofiara krzyczy i płacze. Nikt nie broni dziewczyny. Przeciwnie – kilka osób nagrywa zajście telefonami. Słychać też zachęty do bicia.

Według gimnazjalistów do pobicia miało dojść z powodu zazdrości o chłopaka, ale rodzice jednej ze skazanych dziewcząt przekonują, że ich córka pobiła koleżankę, ponieważ ta miała obrażać jej matkę. – Nie poszło o żadnego chłopaka. To głupoty – mówił ojciec jednej z oskarżonych.
Dziewczyny, mimo młodego wieku, doskonale zna gdańska policja. Wszystkie były już notowane. – Policjanci ustalili, że zatrzymane 14-latki podejrzane są łącznie o trzy pobicia – wyjaśnia podkom. Aleksandra Siewart, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Jak się dziś okazało, szokujące nagranie nie jest jedynym. W sieci krąży również drugi film. Widać tu jak te same napastniczki męczą jakąś dziewczynę. Być może tę samą.
Do sprawy dołączyła prokuratura. Sytuacji w gimnazjum przygląda się też Kuratorium Oświaty.
Dzisiejszy wyrok nie zamyka sprawy. Na filmach, które analizuje teraz policja, widać, że w linczu brały udział także inne osoby. One także mają stanąć przed sądem.        

Komentarze


Adriano Stonoga
Kurwy jebane niech je wyruchaja !
Molibden Cholecystokinina
0:01 jaki taunt xD
GOSIA0066
wychodzi bezstresowe wychowanie ja za malolata pasem dostałam nie raz na grochu się kleczalo i dobrym człowiekiem jestem
Herbatka Czarna
a piszę to dlatego bo moje dziecko spotkało to samo i szkoła umyła ręce a ja zostałem wrogiem tutejszej społeczności ........
Herbatka Czarna
na Syberię z tym bydłem to morze się czegoś nauczą.
Herbatka Czarna
napierdalał bym po ryjach te gówniary i od czasu do czasu zaglądał do ryja czy się jakiś ząb nie zachował,bo dyrekcje szkół mają wyjebane na przemoc w ich szkołach.(pamiętajcie karma jest z wami).
Malwina Gadomska
Ale wyją. :DPrzezabawne. :)
Natalia Siwy
Nieprzszlabym obojetnie nigdy w zyciu......Nie wierze w to co widze.....
BIOLO nwj
Do piachu z kurwami
Nieznany Nieznajomy
Te kurwy wywieźć do Egiptu,zobaczymy jakie będą cwane